گروه مشتقات غول CME قصد دارد قرارداد آتی میکرو بیت کوین (Micro BTC) را راه‌اندازی کند. به گزارش Bitcoin News شرکت بازارهای جهانی آمریکا (CME Group) Chicago Mercantile Exchange ، اعلام کرده است  در صورت تایید تنظیم کننده های ایالات متحده محصول جدید آتی بیت کوین را در تاریخ 3 مه 2021 راه‌ اندازی خواهد کرد. قرارداد جدید، یک محصول آتی بیت کوین است که نمایانگر 0.1 بیت کوین خواهد بود که قرارداد CME معادل پنج بیت کوین است. هدف از این قرارداد کوچکتر این است که سرمایه گذاری در آینده بیت کوین برای مجموعه گسترده تری از مشتریان قابل دسترسی باشد.
 

 

عقد قرارداد Micro Bitcoin Futures با گروه CME

به گزارش وب سایت تتر ایران طبق اعلام گروه مشتقات CME Group این محصول آتی جدید کوچکتر از قرارداد ارائه دهنده پنج بیت کوین (BTC) است. محصول جدید که در انتظار تایید مقرراتی است، یک قرارداد خرد آینده خواهد بود که در معرض BTC 0.1 قرار دارد. در واقع این قرارداد یک دهم اندازه یک بیت کوین خواهد بود و به اعتقاد این شرکت سرمایه گذاران علاقه بیشتری به سرمایه گذاری در محصول کوچکتر خواهند داشت. تیم مک کورت رئیس شرکت جهانی شاخص سهام و گروه سرمایه گذاری جایگزین محصولات CME و رشد آن را از زمان راه‌ اندازی معاملات آتی BTC در سال 2017 قابل توجه می داند. او در این باره گفت:

"از زمان شروع قرارداد آتی بیت کوین در سال 2017، ما شاهد رشد مداوم در میزان نقدینگی و مشارکت در بازار مشتقات رمزنگاری شده شرکت به ویژه در میان معامله گران نهادی هستیم."

وی در توضیح اعلامیه آتی بیت کوین افزود: "معرفی معاملات آتی بیت کوین میکرو به طور مستقیم به تقاضای قراردادهای کوچکتر طیف وسیعی از مشتریان پاسخ خواهد داد و انتخاب و دقت بیشتری را در مورد نحوه مشارکت شرکت کنندگان در معاملات آتی بیت کوین به شکلی شفاف و کارآمد در گروه CME ارائه خواهد داد.

 

 

 

رشد محصولات فعلی مشتقات بیت کوین و اتریوم گروه CME

در سال 2017 گروه CME و Cboe قصد داشتند به اقتصاد بیت کوین بپیوندند که همین امر باعث افزایش قیمت بیت کوین شد. اما بورس شیکاگو (Cboe) اجرای پیشنهاد معاملات آتی بیت کوین را متوقف کرد. از سویی CME از رقابت جهانی پیشی گرفته و در نوامبر 2020 به یکی از بزرگترین بازارهای آتی بیت کوین در جهان تبدیل شد. در ماه دسامبر این شرکت اعلام کرد که قصد دارد قراردادهای آتی اتریوم (ETH) را هم ارائه دهد.

 

 

تا زمانی که این اقدامات مورد تایید تنظیم کنندگان مقررات باشد معاملات آتی بیت کوین به قراردادهای قبلی BTC و ETH که توسط CME ارائه می شود می پیوندند. به گفته گروه CME روزانه در حدود 69000 قرارداد بیت کوین و 38,400 اتر از زمان راه ‌اندازی محصول ETH معامله می شود. دقیقا همانند قرارداد پنج بیت کوین، محصول آتی بیت کوین با نرخ مرجع Bitcoin CME CF محاسبه می شود و تسویه حساب به صورت نقدی انجام خواهد شد.