شعار "دوج کوین تا ماه"، اولین بار توسط ایلان ماسک گفته شد و منظور آن به افزایش قیمت شدید دوج کوین در آینده بود، اما هیچ کس خبر نداشت که ایلان ماسک در واقعیت نیز می خواهد دوج را به ماه بفرستد و دوج کوین واقعا سفری به ماه را تجربه کند! کمپانی Geometric Energy که در کانادا مستقر شده است در ابتدای سال 2022 محموله ای با راکت شرکت اسپیس اکس با نام DOGE-1 Mission به ماه ارسال خواهد کرد. این محموله از کمک های مالی که توسط دوج کوین برآورد شده، استفاده کرده است تا این پروژه را راه اندازی کند. به همین دلیل موشکی که قرار است این محموله را حمل کند با عنوان "اولین ماموریت دوج کوین" نام گذاری شده است.

 

 

آیا این پروژه بر قیمت دوج کوین تاثیر می گذارد؟

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا و کمپانی فضاپیمایی SpaceX است که به تازگی اعلام کرده راکتی حاوی محموله ای 40 کیلو گرمی برای پرتاب شدن به ماه آماده فعالیت می شود که بودجه آن از طریق معاملات دوج کوین تامین شده است. تام اچینرو در این باره می گوید:

<< معامله به وسیله دوج کوین از این پس به معنی آن است که شرکت ژئومتریک انرژی و اسپیس اکس رمز ارز دوج کوین را به عنوان واحد محاسبه معاملات در فضا برگزیده اند. این عملیات کاربرد ارزهای دیجیتال خارج از زمین را نشان خواهد داد و پایه و اساس تجارت بین سیاره ای را بنا خواهد کرد. >>

هزینه های ناشی از این موشک ها بسیار زیاد است و آماده سازی آن ها سخت و پیچیده می باشد. این محموله که با همکاری دو شرکت  ژئومتریک انرژی و اسپیس اکس در حال آماده سازی است، حدود 40 کیلوگرم وزن داشته و ابزار های مهمی از قبیل دوربین، سنسور های تعبیه شده و سیستم های مخابراطی و ارتباطی قوی در آن به کار رفته است. هنوز مشخص نیست دقیقا دوج کوین برای چه قسمت از این پروژه خرج خواهد شد اما انتظار می رود برای ارسال یک موشک با این وزن حدود 225.8 میلیون دلار بودجه نیاز باشد که با قیمت حال حاضر معادل با 388 میلیون دوج کوین است.

این پروژه نیز یکی از فعالیت های مهم محسوب می شود که انتظار می رود بر قیمت دوج کوین تاثیر گذار باشد، اما هنوز مشخص نیست و در آینده واضح تر می شود. ایلان ماسک که همیشه با توییت های پی در پی خود باعث رشد دیوانه وار ارز دیجیتال دوج کوین می شود، اینبار این رمز ارز محبوب را در یک پروژه حقیقی شرکت داده است و به طور رسمی اعلام کرده پرداخت از طریق دوج کوین را پذیرفته است.