با توجه به افزایش افسار گسیخته قیمت بیت کوین سال در 2020 و بویژه در ماه اخیر، تنها معامله گران فعال در بازار این ارز دیجیتال نیستند که از این صعود قیمتی بهره مند شده اند. ماینرهای بیت کوین نیز از جمله افراد دیگری هستند که درآمد خوبی از این بازار کسب می کنند. مطابق داده های اطلاعاتی گلاسنود، ماینرها در هر ساعت سودی معادل یک میلیون دلار از این طریق بدست می آورند که می توان این روند را از ماه جولای 2019 تا به امروز روندی بی سابقه دانست.
این میزان درآمد در مقایسه با زمان هاوینگ (ماه می) افزایشی 185 درصدی داشته است. تعداد بیت کوین هایی که توسط ماینرها در ازای پردازش تراکنش ها دریافت می شد، بعد از هاوینگ اواسط ماه می، تقریبا به نصف تقلیل یافت.
گلاسنود همچنین با اشاره به دو برابر بودن میزان پاداش بلاک ها در ماه جولای سال 2019 نسبت به حال حاضر، کسب این میزان از درآمد توسط ماینرها را بسیار قابل توجه می داند.

کسب درآمد 1 میلیون دلاری در هر ساعت توسط ماینرهای بیت کوین


در توئیتی که از گلاسنود در توئیتر منتشر شده چنین آمده است: "در حال حاضر ماینرهای بیت کوین در هر ساعت درآمدی معادل یک میلیون دلار دارند. این مقدار، افزایش 185 درصدی از زمان هاوینگ تا به امرزو است. آخرین باری که ماینرها چنین درآمدی داشتند در ماه جولای 2019 بود. البته با توجه به اینکه پاداش بلاک ها در آن زمان، دو برابر حال حاضر بوده است."
به ماینرهای بیت کوین در ازای پردازش تراکنش ها، کارمزد تعلق می گیرد. پروسه پردازش تراکنش ها در درون شبکه بلاک چین با رمزگشایی از مسائل پیچیده ریاضی صورت می گیرد. برتری در این زمینه بیشتر با رایانه های قدرتمند است. بنابراین ماینرها دائما در حال توامندسازی خود هستند تا بتوانند به رقابت خود در این حوزه ادامه دهند.

فناوری بلاک چین
با افزایش میزان رقابت در شبکه بلاک چبن بیت کوین، طبیعتا ماینرها نیز به سود بیشتری دست پیدا خواهند کرد. در حال حاضر با افزایش قیمت بیت کوین و روند صعودی چشمگیر آن که توانسته با رکورد شکنی های پی در پی امروز به سقف 29 هزار دلاری برسد، افراد بیشتری تمایل به خرید بیت کوین و فعالیت در بازار این ارز دیجیتال را دارند.

لمس قله 27 هزار دلاری توسط بیت کوین
ماینرها نیز در این شرایط به دلیل درخواست های بیشتری که برای پردازش تراکنش ها دریافت می کنند، توانسته اند سود خوبی از این طریق بدست آورند. پس از هر بلاکی که در داخل شبکه بلاک چین توسط ماینرها استخراج می شود، همراه با بیت کوین، کارمزد تراکنش های موجود در بلاک نیز به ماینرها تعلق می گیرد.

آیا فناوری بلاک چین می تواند رای گیری آنلاین را قابل اعتماد کند؟
در مواقعی که میزان تقاضای بیت کوین نسبت به عرضه آن در حد بالاتری قرار بگیرد، سود حاصله توسط ماینرها نیز قابل توجه خواهد بود. در شرایط وجود ازدحام در بازار بیت کوین، کارمزدها توسط شبکه افزایش می یابند و این یعنی کارمزد بیشتری به ماینرهای قدرتمند تعلق خواهد گرفت.
مطابق اطلاعاتی که گزارش شده، در طول چند روز اخیر و همزمان با افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین، میانگین کارمزد پردازش بیت کوین 8.7 دلار بوده است.
آنچه از داده های گلاسنود بر می آید میزان درآمد ماینرهای بیت کوین تاکنون در حدود 13.8 دلار تخمین زده می شود. در چند روز اخیر، رشد قابل ملاحضه ای در قیمت سهام شرکت هایی که در زمینه تولید رایانه ها و تجهیزات ماینینگ فعالیت می کنند، صورت گرفته است. 
در طول دو روز گذشته سهام شرکت ماینینگ بیت کوین HIVE Blockchain Technologies رشدی 27 درصدی را تجربه کرده بود. این میزان در شرکت ماینینگ Riot Blockchain شاهد رشد سهام 22 درصدی بود و شرکت Marathon Patent Group، که سهام دار یکی از بزرگترین شرکت های ماینینگ در آمریکاست، رشد 12 درصدی داشته است.