در پی خرید ارز های دیجیتالی توسط شرکت ها و کمپانی های مشهور رویداد بزرگی در انقلاب ارزهای دیجیتالی اتفاق افتاد و ارز رمز به عنوان بزرگ ترین نوآوری اینترنتی چند وقت اخیر شناخته شد. دو سه روز گذشته شاهد اخباری از قبیل خرید بیت کوین توسط شرکت تسلا، پذیرفته شدن ارز دیجیتال توسط مستر کارت، درگاه پرداخت با ارز دیجیتال توسط بیت پی و... بودیم، حال نوبت به گری اسکیل بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال می رسد که 93 میلیون دلار اتریوم خریداری کرده و باعث جنجالی در اخبار جهان شده.

 

 

بیت کوین یا اتریوم برای سرمایه گذاری؟

شرکت گری اسکیل که محبوب ترین صندوق سرمایه گذاری می باشد بیشترین سرمایه گذاری سال 2021 خود را بر ارز رمز های اتریوم انجام داد، این کمپانی بزرگ در هفته های گذشته نیز به طور ناگهانی ۱۹,۸۷۹ واحد بیت کوین خرید و به نظر بسیار هوشمندانه عمل کرد زیرا قیمت بیت کوین از هفته گذشته تا کنون از جایگاه 38.000 دلار به قیمت 48.000 دلار رسیده است. البته اتریوم نیز رکورد قیمت قبلی خود را زد و به پیشرفت قیمتی جدیدی دست یافت، جدول زیر نشان دهنده قیمت اتریوم در جایگاه های مختلف می باشد.

قیمت اتریوم تنها در چهار روز به 1871 دلار رسید و این در صورتی است که قیمت رو 1800 دلار بود. شاید این قضیه مزید بر علت شد تا گری اسکیل تنها در 24 ساعت 52.730 اتر خریداری کرد و این بزرگ ترین خرید این شرکت در سال 2021 بود و این در حالی است که گری اسکیل از اواخر سال گذشته فعالیتی نداشت اما در ماه ژانویه خیلی قوی تر شروع به فعالیت کرد. تریدر ها بر این باورند استیک کردن اتریوم در قرارداد راه اندازی ETH 2.0 و انتقال 3 میلیون اتریوم به قرداد و قفل کردن آن دلیلی شد برای افزایش قیمت چشمگیر اتریوم،  همچنین عقیده دارند صعود قیمت بیت کوین در بالا رفتن اتریوم نیز تاثیر گذار بوده. در حال حاضر اتریوم بعد از بیت کوین دومین ارز دیجیتال ارزشمند و قابل سرمایه گذاری مفید می باشد و از نظر قیمتی نیز افزایش قیمت چشمگیری داشته است. البته تحلیل گران زیادی عقیده دارند هم قیمت بیت کوین و هم قیمت اتریوم تا سال 2022 بالا تر نیز می رود و این تازه ابتدای افزاش قیمت صعودی این دو ارز دیجیتال معروف می باشد.