کشور السالوادور از سقوط قیمت بیت کوین به عنوان فرصتی برای افزودن به دارایی های رمزنگاری شده خود استفاده کرده است. نایب بوکل رئیس جمهور السالوادور، فاش كرد كه این كشور که در آمریکای مرکزی واقع شده، آخر هفته 150 بیت کوین خریداری كرده كه ارزش آن ها تقریبا 6.7 میلیون دلار است. وی اندکی پس از آنکه قیمت بیت کوین از 48،000 دلار به زیر 46،000 دلار کاهش یافت خبر خرید بیت کوین هایش را اعلام کرد. نایب بوکل در این باره گفته است " ما فقط در کف قیمت خرید کردیم، حالا السالوادور نزدیک به 700 واحد بیت کوین در اختیار دارد." همچنین این رئیس جمهور جوان توصیه کرد اگر در زمان کف قیمت خرید کنید هیچ گاه شکست نمی خورید.

 


السالوادور 150 بیت کوین خریده است

دیروز نایب بوکل رئیس جمهور السالوادور، به واسطه توییتی که در صفحه توییتر خود به انتشار گذاشت اعلام کرد که 150 واحد دیگر بیت کوین به موجودی السالوادور اضافه کرده است و در حال حاضر 700 واحد BTC، در اختیار این کشور قرار دارد. توییت وی اینچنین نوشته شده بود:

« ما فقط در زمان قیمت کف خرید کردیم، اگر در زمان درست و کیف قیمت خرید کنید هیچ گاه شکست نمی خورید.»

نایب بوکل زمانی که قیمت بیت کوین در محدوده 45،700 قرار داشت اطلاع داد که 150 بیت کوین خریداری کرده است، اما این امر باعث جلوگیری از سقوط بیشتر قیمت نشد و بیت کوین تا محدوده 42 هزار دلار کاهش یافته است. طبق گزارشاتی که وجود دارد این تازه ابتدای ماجراس و نایب بوکل قصد دارد بیت کوین های بیشتری از طریق بودجه دولت خریداری کند. لازم به ذکر است کشور السالوادور اولین کشوری است که پذیرش بیت کوین را آغاز کرده است و در 6 سپتامبر بیت کوین را پول رسمی نامید.

آموزش خرید ارز دیجیتال در کف قیمت

 

به نظر می رسد خرید بیت کوین در کف قیمت و پذیرش آن در کشور السالوادور برای نایب بوکل کافی نیست، زیرا وی اعلام کرده است هر کس تمایل به گرفتن شهروندی در این کشور را دارد می تواند تنها با پرداخت 3 بیت کوین به هدف خود برسد. همچنین تعداد دستگاه های خود پرداز بیت کوینی که در کشور السالوادور نصب شده است بیش از 200 عدد بوده و پس از آمریکا و کانادا رتبه بیشترین استفاده از دستگاه های خود پرداز بیت کوین را به خود اختصاص داده است.