جس پاول ( Jesse Powell) مدیر عامل کراکن در گزارش خبری جدیدی گفته است با توجه به کاهش نرخ دلار بوگاتی و لامبورگینی معیار مناسب تری برای ارزیابی ارزش بیت کوین برای سال های آینده هستند. وی در نشست خبری ای با بلومبرگ توضیح داد با توجه به تورم ارز های فیات دلار برای ارزش گذاری قیمت بیت کوین در طولانی مدت روش مناسبی نمی باشد و تخمین زدن قیمت بیت کوین در آینده را با خودرو های لوکس لامبورگینی و بوگاتی انجام داد.

 

 

نظر مدیر عامل کراکن در مورد بیت کوین

جس پاول در مصاحبه ای که با بلومبرگ داشت از او در باره قیمت بیت کوین تا اخر سال 2021 و رابطه دلار و بیت کوین سوال شد که در جواب اینچنین گفت: 

<<قبلا نیز گفتم که قیمت بیت کوین تا بی ‌نهایت بالا خواهد رفت و درک این موضوع کمی دشوار است چون ارزش BTC را با دلار مقایسه کرده‌ام.>>

وی عقیده دارد در حال حاضر که ارزش هر واحد بیت کوین معادل است با یک خودرو تسلا مدل 3 تا پایان سال با هر واحد BTC می توان یک خودرو لامبورگینی تسلا را خریداری کرد و همچنین ممکن است تا سال 2023 ارزش هر واحد بیت کوین معادل با بوگاتی احتساب شود. به نظر جس پاول به دلیل اطلاع نداشتن از ارزش دلار در آینده اینگونه دارایی ‌ها مقیاس بهتری برای سنجش ارزش بیت کوین هستند. او در این باره می گوید:

<< ممکن است دلار آمریکا تا سال دیگر 10 برابر مقدار کنونی در بازار وجود داشته باشد. بنابراین مقایسه ارزش Bitcoin با دلار کار درستی نیست.>>

از ابتدای سال 2021 تا به امروز بیت کوین بهترین عملکرد چند سال گذشته را از خود نشان داده و قیمت آن روز بروز افزایش یافته است به همین دلیل در سال 2020 با هر واحد BTC یک خودرو هوندا کارکرده مدل  Civic خریداری می شد اما در حال حاضر قیمت بیت کوین با رشد تصاعدی که داشته است امکان خرید یک خودرو هوندا نو فراهم شده است.

 

 

حمایت پاول از آلتکوین ها

این مدیر موفق تنها علاقه مند و طرفدار بیت کوین نیست بلکه از اهمیت فعالیت های حوزه NFT و رمز ارز اتریوم نیز حمایت می کند و بر این باور است پیشرفت NFT ها به گسترش اتریوم کمک فراوان می کنند. از نظر او پولکادات جانشین اتریوم می شود و تعداد زیادی کوین بر بستر این شبکه راه‌ اندازی خواهد شد زیرا بلاک چین پولکادات بسیار مقیاس پذیر بوده و هزینه کارمزد های آن از اتریوم کمتر است. او در اینباره توضیح داد:

<<  به نظر من شاهد این خواهیم بود که تعداد زیادی از برنامه‌ هایی که بر بستر اتریوم بوده‌ اند به این شبکه مهاجرت کنند.>>

وی در آخر تاکید کرد که از نظر او دلار معیار مناسبی برای ارزیابی قیمت بیت کوین نبوده و این ارز دیجیتال محبوب باید با کالاهای با ارزشی مانند لامبورگینی ارزش گذاری شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد آلتکوین ها و انواع آن می توانید مقاله اصطلاحات ارز دیجیتال به نوشته وب سایت تتر ایران را مطالعه کنید.