مایکرواستراتژی بزرگ ترین کمپانی پیشرو هوش تجاری، روز گذشته اعلام کرد میزان 13.005 بیت کوین به ارزش 489 میلیون دلار خریداری کرده است. با آنکه بیت کوین اخیرا ریزش شدیدی را تجربه کرده و در حال حاضر با قیمت 32 هزار دلار خرید و فروش می شود، مایکرواستراتژی حجم عظیمی از سرمایه خود را برای خرید BTC صرف کرده است. 

 

 

خرید بیت کوین توسط مایکرواستراتژی

با خرید اخیر مایکرواستراتژی، به نظر می رسد این غول تجارت در صدد هلد بیت کوین در کف قیمت می باشد. شرکت مایکرو استراتژی خرید بیت کوین را از ماه آگوست سال 2020 آغاز کرد و از آن زمان تا به امروز، چیزی حدود 105.85 بیت کوین خریداری کرده است که با احتساب نرخ روز، برابر است با 2.75 میلیارد دلار. کمی قبل از آنکه مایکرواستراتژی به خرید بیت کوین بپردازد، 500 میلیود دلار از اوراق قرضه خود را با سررسید سال 2028 و نرخ سود سالانه 6.125 درصد برای خرید بیت کوین های جدیدش فروخته است.

همانطور که همه می دانیم وضعیت فعلی بازار مناسب نیست و اکثر رمز ارز ها بخصوص بیت کوین، با ریزش شدیدی همراه هستند. به همین دلیل به نظر می رسد هدف مایکرواستراتژی از این خرید، هلد بیت کوین و خرید در کف قیمت می باشد. خرید 489 میلیون دلار بیت کوین توسط مایکرواستراتژی نشان می دهد این شرکت تجاری ترسی از کاهش قیمت BTC نداشته و به آینده آن امیدوار است.