از سال 2013 تا به امروز ریپل حدود 14.6 واحد ارز دیجیتال XRP فروخته است. اما به تازگی سازمان SEC که اوراق بهادار آمریکا است از ریپیل شکایت کرده، اس ای سی بر این باور است ریپل قوانین اوراق بهادار را نقض کرده و 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال XRP را ثبت نکرده اما اوراق بهادار کوین های ثبت نشده را به فروش رسانده است و این بر خلاف قوانین فدرال آمریکا می باشد، ریپل نیز این ادعا را رد کرده و از خود دفاع کرده است.

 

 

تاثیرات شکایت SEC از ریپل

تا قبل از شکایت اس ای سی ریپل به دلیل واگذاری اوراق بهادار و دریافت وجه نقدی در برابر آن میان مشتریان بسیار مورد اطمینان بود اما پس از پخش این خبر عمده صرافی ها خرید و فروش ارز دیجیتال XRP را متوقف کردند و تعداد کم دیگری نیز فروش ریپل را به تعلیق در آوردند. این شکایت تقریبا باعث نابودی ریپل شد و همه منتظر نتیجه دادگاه هستند تا مشخص شود آیا ریپل از بین خواهد رفت یا با قدرت بیشتری باز می گردد؟ دادگاه همچنان ادامه دارد ولی به تازگی اعلامیه ای در رابطه با به توافق نرسیدن از سوی هر دو طرف به دادگاه ارائه شده که هر دو طرف درخواست ادامه دادگاه را دارند و از موضع خود کوتاه نمی آیند.

 

 

دو روز آینده در تاریخ 1 اسفند دادگاه اصلی و اعلام نتیجه برای شرکت ریپل برگذار می شود و مشخص می شود ریپل به راه خود ادامه خواهد داد یا خیر. در پی چالش های اخیر ریپل و اس ای سی بسیاری از دارندگان ایکس آر پی اوراق خود را نقد کردند و قیمت ریپل با افت نسبی مواجه شد اما همچنان در جدول 10 ارز دیجیتال برتر جای دارد. علاوه بر آن شرکت اوراق بهادار آمریکا در کنفرانسی درخواست اطلاعاتی از سوی ریپل داشته اما ریپل درخواست را نپذیرفته و اعلام کرده اطلاعات مشتریان خاص و خصوصی هستند و از قرار گرفتن این اطلاعات در عموم خودداری می کند به همین دلیل توافقی میان این دو صورت نگرفت. در این بین سازمان های دیگری نیز شکایت نامه بر علیه ریپل تنظیم کردند و این مشکل جدیدی برای ریپل شد. 19 فوریه سرنوشت ریپل مشخص خواهد شد و اگر دادگاه به نفع اس ای سی رای دهد ریپل با مشکل بزرگی روبه رو می شود.