همانطور که می دانید در پی شکایت کمیسیون بورس آمریکا از آلت کوین ریپل، XRP از صرافی های کوچک و بزرگ زیادی حذف شده است، این شکایت به دلیل انجام یک فروش امنیتی ثبت نشده صورت گرفته بود. می توان گفت این شکایت تاثیر زیادی بر روی قیمت سایر آلت کوین ها مانند ترون داشته است. در ادامه با تتر ایران، صرافی های بزرگی که تا کنون ریپل را حذف کردند و یا قصد این کار را دارند، بررسی می کنیم.

حذف ریپل از صزافی های معروف

اسامی صرافی ها

صرافی رمزنگاری ایالات متحده بیترکس Bittrex اعلام کرده که بازار ها و جفت های معاملاتی ارز XRP را در تاریخ 15 ژانویه 2021 حذف می کند. جفت هایی از قبیل بیت کوین، اتریم و تتر که به ریپل گره خورده اند. یعنی ETH-XRP, BTC-XRP, USDT-XRP, USD-XRP. در همین حالSwipe Wallet  سوایپ والت گفت که لیست XRP را برای مشتریان آمریکایی در 5 ژانویه2021 حذف می کند. همچنین پس از پیوستن صرافی بزرگ بیت استمپ Bitstamp به صرافی هایی که ریپل را حذف کردند، خرید و فروش این ارز دیجیتال برای مشتریان دشوار تر شده و قیمت این ارز دیجیتال به شدت افت کرد.

 

حذف ریپل از صرافی های معروف

 

کریپتو crypto. com نیز در دوشنبه اعلام کرد که ریپل را از لیست خود خارج و در تاریخ 19 ژانویه 2021 ساعت 10 صبح مبادلات این رمز ارز را متوقف می کند. دو کمپانی رمزنگاری دیگر کوین بیس و اوکی کوین Coinbase وOKCoin نیز تعلیق توکن XRP را اعلام کردند. به گزارش بلوک The Block روز سه شنبه شرکت پرداخت رمزگذاری وایرز Wirex و Ziglu نیز قصد حذف ریپل و تعلیق معاملاتش را دارند.

 

حذف ریپل از صرافی های معروف

 

همانطور که ذکر شد، تقریبا تمام صرافی های بزرگ و معتبر دنیا در حال حذف کردن ریپل از لیست رمز ارزهای خود هستند، اما اگر این روند ادامه یابد و صرافی بایننس که بزرگ ترین صرافی ارز دیجیتال دنیا می باشد این ارز رمزنگاری شده را حذف کند، ریپل باید از بازار ارزهای دیجیتال برای همیشه خداحافظی کند.