قیمت بیت کوین با شکستن اوج تاریخی خود همچنان در حال پیشروی است. این ارز دیجیتال روز گذشته در محدوده 34,000 دلار مورد معامله قرار گرفت. تنها در طی هفته اخیر برای چندمین بار است که بیت کوین با شکستن رکورد قبلی خود وارد رکورد جدیدی می شود. به گمان بسیاری بیت کوین در حال جهش به سوی قله 40,000 دلاری است.
یوتودی در گزارش خود آورده، بیت کوین در چند روزی که از آغاز سال جدید میلادی می گذرد، 17 درصد افزایش قیمت داشته است. این در حالی است که هنوز بازار بورس آمریکا آغاز به فعالیت نکرده است. قیمت بیت کوین در سال اخیر رشدی 304 درصدی را تجربه کرده بود.

لمس قله 27 هزار دلاری توسط بیت کوین
مطابق داده های بازار، بیت کوین پیش از آنکه موفق به ثبت قیمت 34,000 دلاری شود، در تلاش بود تا از نقطه  30,000 دلاری عبور کند.
هم اکنون بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال سلطه ای 72 درصدی دارد. این میزان از سیطره بر بازار را می توان از تاریخ ژوئیه سال 2017 تاکنون دارای بیشترین فراوانی دانست. بیت کوین در آن زمان با قیمت 2,400 دلار معامله می شد.

احتمال جهش قیمت بیت کوین تا 40,000 دلار


بیت کوین در حالی این جهش های قیمتی را پشت سر می گذارد که بازار آلت کوین ها نتوانستند صعودی همتراز با بیت کوین را تجربه کنند. تا به اینجا بیت کوین در میان ارزهای دیجیتال بهترین عملکرد را داشته است. حتی لایت کوین هم که به لحاظ همبستگی با بیت کوین دارای بیشترین میزان نزدیکی است، تنها 12 درصد رشد قیمت را تجربه است. در این میان قیمت اتریوم صعودی 7 درصدی داشته است.

اتریم از مرز 600 دلار عبور کرد

پیش بینی بایننس: قیمت بیت کوین تا سال 2022 به 100,000 دلار خواهد رسید

در تازه ترین مصاحبه ای که از کارترین کولی (Catherine Coley) مدیر عامل شعبه آمریکایی بایننس منتشر شده، او روند صعودی حال حاضر بیت کوین را نسخه ای قویتر از بازار صعودی سال 2017 خوانده و پیش بینی کرده که به احتمال زیاد قیمت بیت کوین به 100,000 دلار خواهد رسید.

صرافی بایننس به کاربران خود توکن تراست والت هدیه داد
بنابه اعتقاد کولی، آنچه که از نشانه های فعلی بازار و صعودی بودن روند آن بر می آید قیمت بیت کوین احتمالا به 100,000 دلار خواهد رسید.
کولی در طی مصاحبه ای که با رسانه "KLTA" انجام داد، خاطر نشان کرد: بیشترین علت جهش قیمت بیت کوین از محدود 19,000 دلار به ,00034 دلار به ورود تعداد زیادی از سرمایه گذران نهادی به بازار این ارز دیجیتال مربوط می شود. او در ادامه افزود: با توجه به تجربه ای که از اتفاقات پیش از صعود سال 2017 بازار بیت کوین به دست آمد، احتمال اینکه شاهد روند صعودی قوی تری نسبت به آن دوران باشیم دور از ذهن نیست. در واقع منظور کولی هاوینگ سال 2016 و اتفاقاتی است که یک سال و نیم بعد به وقوع پیوست. 
وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: "به زعم ما 50,000 دلار منطقی به نظر می رسد، اما حداقل از دیدگاه من قطعا رقم کمی بالاتر از این خواهد بود. فکر می کنم که با نزدیک شدن به پایان سال 2021 شاهد بیت کوین 75,000 و 100,000 دلاری باشیم.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال جدید میلادی


کاترین کولی تنها فرد صاحب دیدگاه صعودی نسبت به قیمت بیت کوین نیست. دن هلد (Dan Held) یکی از مدیران ارشد در صرافی کراکن، در سال گذشته در سخنان خود به این مطلب اشاره کرده بود که به احتمال زیاد در سال 2021 بیت کوین به یک "ابر چرخه" وارد خواهد شد که در نهایت این چرخه باعث رسیدن قیمت بیت کوین به حدود 100,000 دلار خواهد شد. او همچنین در جریان یک پیش بینی در طی هفته گذشته بیان کرده بود که با توجه به افزایش میزان مقبولیت ارزهای دیجیتال، احتمال اینکه قیمت بیت کوین بتواند رشدی 100 برابری را تجربه کند خیلی بعید نیست.
لازم به ذکر است که در اثر جهش قیمتی اخیر بیت کوین توجه بسیاری از رسانه های مطرح در دنیا نیز به این ارز دیجیتال جلب شده است. به طوری که امروز فایننشال تایمز (Financial Times) در صفحه اول خود چنین درج کرد:
"پرواز بیت کوین؛ قیمت بیت کوین به 30,000 دلار رسید."
بیت کوین در حال حاضر در محدود 32,000 دلار مورد معامله قرار می گیرد که در مقایسه با 24 ساعت گذشته شاهد کاهش 2.22 درصدی بوده است.