بیت کوین اولین ارز دیجیتال جهان برای باری دیگر یک رکورد جدید از خود به جای گذاشت، این بار قیمت 63،316.92 دلار توسط بیت کوین لمس شد. BTC که در طول هفته گذشته میان سطح های مقاوتی 60 تا 61 هزار دلار شناور بود از هر دو سطح با موفقیت عبور کرد و بالا ترین قیمت خود یعنی 63،000 دلار را به بازار عرضه کرد. در حال حاضر بیت کوین با اوج قیمت خود در صرافی های معتبر بیت استمپ و بایننس معامله می شود. 

 


دقیقا در تاریخ 23 اسفند سال 99 شکست سطح 61 هزار دلار توسط بیت کوین معامله گران را شوکه کرد و باعث رونق بخشیدن به بازار خرید و فروش رمز ارز تا 1 تریلیون دلار شد. در حال حاضر نیز ارزش کل بازار کریپتوکارنسی 2 ترلیون دلار احتساب می شود که مقدار 1.7 تریلیون دلار از خرید و فروش بازار دیجیتال را معاملات بیت کوین تشکیل داده است. بر اساس گزارشات Bybt میزان 900 میلیون دلار از قرارداد های مشتقه لیکویید شدند که 60 درصد از این قرارداد ها مربوط به فروش بودند.

 


در میان دارایی های دیجیتالی بیت کوین یکی از پر نوسان ترین تجارت های دنیا است که با این حال یکی از پر طرفدار ترین سرمایه گذاری های جهان نیز می باشد اما تقریبا یک هفته ای می گذشت که قیمت آن زیر کانال 61 هزار دلار ثابت مانده بود. در حال حاضر با رشد 3 درصدی قیمت بیت کوین تکاپوی دوباره ای در میان سرمایه گذاران و علاقه مندان به عرصه ارز دیجیتال دیده می شود. در این میان خبر رسیده است که یک قرارداد مشتقه به ارزش 10 میلیون دلار در صرافی بیتمکس لیکووید شد.