دومین رمز ارز برتر جهان با حرکت آهسته چند وقت اخیر خود موفق به ثبت یک رکورد جدید در جایگاه 2،200 دلار شد. صبح روز شنبه تاریخ 10 آوریل اتریوم به بالا ترین نرخ سالانه خود دست یافت و قیمت 2،200 دلار را لمس کرد. هنوز یک هفته از رکورد شکنی قبلی اتریوم نگذشته که ملکه رمز ارز ها بار دیگر به بالا ترین حد خود دست یافت و بازار را شوکه کرد. البته بیت کوین نیز آهسته به سمت جایگاه های بالاتر حرکت کرده و در روز شنبه دوباره به سطح 60 هزار دلار رسید که در پی آن ETH در هفته گذشته با 7 درصد افزایش قیمت عملکرد بهتر و سریع تری نسبت به BTC داشته است.

 

 

رخداد های بزرگی برای اتریوم در راه است

با توجه به عملکرد اخیر اتریوم 2.0، ارزش کل بازار اتریوم 245.48 میلیارد دلار احتساب می شود که انتظار می رود با ارتقا network شبکه آن معاملات روی بلاک چین اتریوم افزایش یافته و در عین حال هزینه های gas در شبکه کاهش یابد. میزان بالای هزینه های کارمزد در شبکه اتریوم برای این پلتفرم مالی غیر متمرکز بسیار دردسر ساز شده است که کاهش هزینه های gas در شبکه اتریوم کمک شایانی در حل این مشکل دارد.

بزرگ ترین شرکت پرداخت های مالی ویزا، شروع به تنظیم معاملات خود در بلاک چین شبکه اتریوم کرده که با منتشر شدن این خبر در رسانه های جهانی قیمت اتریوم افزایش یافته و به محبوبیت بیشتر بلاک چین این شبکه بسیار کمک کرده است.

 

 

ادامه روند صعودی آلتکوین ها به دنبال افزایش قیمت اتریوم

با ادامه روند گاوی بازار احساس می شود که در آینده اتریوم روند صعودی بیشتری را نیز تجربه خواهد کرد. در حالی که خرید و فروش رمز ارز در بازار جهانی تبدیل به یک تجارت بزرگ برای سرمایه گذاران نهادی شده است، کل ارزش بازار ارز دیجیتال نیز به بالاترین نرخ خود و مبلغ 2 تریلیون دلار رسیده است. همچنین معامله گران در حال بررسی یک احتمال بالقوه برای آلت کوین ها هستند که مشابه سال 2017 قیمت ها به بالاترین سطح در بازار رسیده است.

با رشد قیمت اتریوم برخی از آلتکوین های دیگر مانند کاردانو، زی کش و ترون نیز نتیجه مطلوبی به بازار ارائه داده و از افزایش قیمت چشمگیری برخوردار شده اند. همچنین طبق داده های جدید، بلاک چین پولکادات رقیب اصلی شبکه اتریوم محسوب می شود که با افزایش حجم معاملات که در بلاک چین پولکادات دیده می شود رقابت تنگاتنگی با شبکه اتریوم شروع کرده است.

 

 

سخن پایانی

یکی از دلایل روند صعودی اتریوم کاهش 19 درصدی عرضه آن در صرافی های غیر متمرکز است که باعث بالا رفتن حجم تقاضا در بازار شده. از دیگر دلایل رشد قیمت ETH می توان به آمار جدید گلس نود در رابطه با قرارداد های اتریوم دانست، طبق این آمار ارزش کل قفل شده رمز ارز ETH به بالاترین حد خود یعنی ۸،۰۴۹،۹۷۴،۴۱۷.۳۴ اتر رسیده است. به هر حال روند اتریوم و آلتکوین ها در بازار بسیار تاثیر گذار بوده و فصل آلتکوین ها فرا رسیده است.