در طی دو روز گذشته قیمت کاردانو برای اولین بار در صرافی بیتفینکس، از مرز ۳ دلار عبور کرد. در حال حاضر با افزایش قیمت یک ماه اخیر کاردانو، این رمز ارز محبوب از بایننس کوین پیشی گرفته و از نظر ارزش بازار در رتبه 3 بازار جهانی قرار گرفته است. این اولین بار در طول تاریخ کاردانو است که به قیمت 3 دلار دست یافته است، می توان گفت این افزایش نرخ کاردانو تا حد زیادی به پروژه آلونزو بر می گردد. زیرا از زمانی که چارلز هاسکینسون، اعلام کرد پروژه آلونزو و قرداد های هوشمند آن رو به اتمام است قیمت کاردانو به طور چشمگیری افزایش یافت. البته می توان گفت توکن ADA یکی از رمز ارز های پر بازده بازار ارز دیجیتال می باشد، زیرا بازده سالانه کاردانو بیش از ۱۵۶۷ درصد احتساب شده است.

 

 

درباره کاردانو و پیشبینی قیمت آن

کاردانو یک بلاک چین محبوب است که در سال 2017 توسط چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران رقیب شبکه اتریوم، راه اندازی شد.  این رمز ارز محبوب که از زمان پیدایش تا به امروز موفق شده جزو از 10 رمز ارز برتر جهان رتبه سوم را به خود اختصاص دهد، کل واحد های قابل عرضه آن مقدار 45 میلیارد است. کاردانو که همراه با سقوط بازار ارز دیجیتال در اسفند 99، تا 1 دلار کاهش یافته بود اکنون به عقب برگشته است تا جایگاه خود را در نمودار های بازار بازپس گیرد. موجی از خبرهای خوب اخیرا جامعه کاردانو را تکان داده است، راه اندازی شبکه آزمایشی عمومی Alonzo Purple آخرین مرحله آزمایشی پروژه خواهد بود  که در نهایت به شبکه امکان می دهد تا قرارداد های هوشمند را راه اندازی کند. تیم توسعه راه اندازی آلونزو در این باره می گوید:

« سرانجام از امروز، شبکه آزمایشی کاردانو به صورت رسمی می تواند از قرارداد های هوشمند پلوتوس پشتیبانی کند. آزمایش های نهایی در راه است، SPO ها نود های شبکه اصلی خود را بروزرسانی خواهند کرد. بروزرسانی شبکه همچنان برای تاریخ ۱۲ سپتامبر برنامه ریزی شده است.»

 

 

همچنین اخیرا کاردانو مجوز ورود به فهرست صرافی های ژاپن را دریافت کرده است که یکی از سخت ترین تاییدیه ها برای دریافت یک پروژه رمزنگاری در بازار است، این امر باعث شد تا دارایی دیجیتالی یکی از ارزشمندترین ارز های رمزنگاری شده در بازار باشد. با توجه به پیشرفت های اخیر کاردانو، تحلیلگران گوناگونی عقیده دارند قیمت کاردانو به جایگاه های بالاتر نیز دست میابد.