حدودا یک هفته از ثبت رکورد جدید توسط بیت کوین می گذرد، اما کماکان قیمت آن در محدوده 48,000 دلار بدون حرکت مانده است. این اتفاق در حالی رقم می خورد که آلت کوین ها همچنان در حال جهش قیمتی هستند. با این حال بیت کوین امروز برای دقایقی هر چند کوتاه توانست به بالای 49,000 دلار برسد.
بنا به گزارش خبرگزاری دیکریپت، بعد از اینکه اعلام شد ایلان ماسک موسس شرکت تسلا اقدام به خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین کرده و همچنین با انتشار اخبار مربوط به تمایل چند کمپانی بزرگ برای ورود به بازار خرید و فروش بیت کوین، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال موفق به ثبت رکورد تاریخی جدیدی شد. اما چند روزی است که قیمت بیت کوین در محدوده 48,000 دلار دچار نوسان شده و در این میان آلت کوین ها فرصتی پیدا کرده اند تا روند صعودی خود را تداوم بخشند.

ثبات قیمت بیت کوین در 48,000 دلار


بر همین اساس قیمت اتریوم، که از آن به عنوان بزرگترین آلت کوین یاد می شود، امروز در محدوده 1,805 دلار معامله می شود که در مقایسه با روز گذشته تقریبا روز باثباتی را پشت سرگذاشته است. اتریوم طی هفته اخیر توانست رشدی 15 درصدی را تجربه کند.
قیمت ریپل اما در طول 24 ساعت اخیر با تجریه 2 درصد کاهش، در محدوده 0.61 دلار، قیمت کاردانو با کاهشی 4.74 درصدی در 0.88 دلار و قیمت پولکادات با ثبت 3.7 درصد کاهش در محدوده 28.3 دلار مورد معامله قرار می گیرند.
اما طبیعتا نمی توان این بازده روزانه را معیاری برای عملکرد خوب این ارزها طی هفته گذشته در نظر گرفت. تمامی این آلت کوین ها هفته اخیر را همراه با یک رشد جهشی قابل توجه سپری کردند. در کل در طول این هفته ریپل با 44 درصد، کاردانو 37 درصد و پولکادات 47 درصد رشد هفته خوبی را پشت سر گذاشتند.
مابقی کوین های مستقر در بالای جدول نیز علیرغم اینکه حرکتی آرام داشتند اما روند آنها مثبت بود. بالاترین میزان رشد هفتگی را بایننس کوین رقم زد؛ با وجود اینکه در طول بیست و چهار ساعت گذشته قیمت بایننس (BNB)، با 1 درصد کاهش همراه بود، اما هفته اخیر را با 92 درصد رشد به پایان رساند. این ارز دیجیتال هم اکنون 132 دلار معامله می شود.

رشد قیمت آلت کوین ها


قیمت استلار نیز روز اخیر را با کاهش 3 درصدی شروع کرد اما هفته گذشته شاهد رشد 48 درصدی بود و هم اکنون در محدوده 0.55 دلار معامله می شود.
قیمت لایت کوین نیز با تجربه رشد 8 درصدی در طول روز اخیر و 49 درصدی طی هفته گذشته، هم اکنون در رقم 214 دلار مورد معامله قرار می گیرد. چین لینک هم با داشتن عملکرد قابل قبول توانسته با 12 درصد رشد در روز اخیر و 43 درصد در هفته گذشته امروز به قیمت 34 دلار برسد.
دوج کوین به عنوان دوازدهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار رمز ارزها از ارزش بازار 8.4 میلیارد دلاری برخوردار است و هفته گذشته را با 19 درصد افزایش قیمت پشت سر گذاشته امروز با تجربه کاهش قیمتی در محدوده 0.059 دلار معامله می شود. قیمت دوج کوین در پی توجهات معطوف شده از سوی تعدادی افراد مشهور به آن به یکباره افزایش یافت؛ ایلان ماسک یکی از برجسته ترین افراد موثر در این افزایش قیمت بود.
فرارسیدن سال نوی چینی و تعطیلات 16 روزه آن که از دیروز شروع شده، اغلب کاهش قیمت ارزهای دیجیتال را در پی دارد، زیرا بسیاری از سرمایه گذاران در این مقطع از سال، اقدام به فروش بخشی از کوین های خود می کنند. اما این روند امسال چندان تاثیر گذار نبود و نتوانست خیلی روی قیمت بیت کوین و آلت کوین ها موثر باشد، دلیل آن به نظر بسیاری اختصاص یافتن بخش بزرگی از سهم بازار ارزهای دیجیتال به سرمایه گذاران نهادی غرب نشین است.