ویتالیک بوترین خالق ارز دیجیتال اتریوم که اخیرا اعلام کرده است قصد دارد در توسعه رمز ارز شیبا نقش آفرینی کند، مقدار 90 درصد از توکن های در گردش شیبا را سوزانده است که ارزش آن ها معادل 6.7 میلیون دلار احتساب شده است. توکن های سوخته، متعلق به شخص ویتالیک بوترین بوده اند که گفته است با هدف بهبود در عملکرد شیبا این روند را پیش گرفته. ارز دیجیتال شیبا که اخیرا سرتیتر اخبار مربوط به ارز دیجیتال بوده، یک توکن مبتنی بر بلاک چین اتریوم می باشد که با افزایش قیمت شدید و ناگهانی خود جامعه ارز دیجیتال را دگرگون ساخت. به نظر می رسد ویتالیک بوترین به آینده این رمز ارز خوش بین بوده که به فعالیت بر روی آن پرداخته است.

 

 

گفته شده است هنگام شروع فعالیت رمز ارز شیبا، نیمی از توکن های در گردش SHIB به کیف پول ویتالیک بوترین ارسال شده است که وی طی یک اقدام سخاوتمندانه همه این توکن ها را سوزاند. اما به نظر می رسد بوترین هنوز هدف خود را عملی نکرده و درصدد سوزاندن همه توکن های شیبا خود است، او اعلام کرده است:

« تصمیم گرفتم 90 درصد از توکن های کیف پول خود را بسوزانم و 10 درصد باقی مانده را به خیریه ها و اقدامات خیرخواهانه اختصاص بدهم.»

ویتالیک بوترین گفته است احتمال دارد 10 درصد باقی مانده را به پروژه CryptoRelief اختصاص دهد، کریپتو ریلیف خیریه ای واقع در هند می باشد که می خواهد از طریق کمک های مالی کریپتو به حل مشکل کووید-۱۹هندوستان کمک کند. همچنین بوترین ادعا دارد به رمز ارز هایی که از نشان سگ استفاده می کنند و جوامع آن کمک های مالی زیادی به افراد آسیب دیده می کنند علاقه زیادی دارد و از این نوع توکن ها حمایت می کند. البته او در ادامه صحب هایش اضافه کرده است:

« علاقه زیادی به مشارکت در این نوع اقدامات دارم، اما از مردم می خواهم دیگر هیچ توکنی به من اهدا نکنند.»

قبل از همه این اتفاقات، قیمت شیبا در هفته گذشته به بالاترین حد خود رسید و با افزایش قیمت نجومی که داشت سرمایه گذاران بازار را شکه کرد. اما در حال حاضر با ریزش قیمت شدید بیت کوین به طور نامحسوسی کاهش یافته است. با این حال شیبا تنها میم کوینی است که در رقابت با دوج کوین حریف جدی محسوب می شود و از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده.