در پی سقوط شدید بیت کوین در 17 آوریل بازار ارز دیجیتال که بهترین بازده سالانه خود را نمایان کرده بود به شدت دچار فروپاشی شد. قبل از افت قیمت پیشبینی نشده بیت کوین، برخی از آلتکوین ها بهترین عملکرد شش ماه اخیر خود را ثبت کرده بودند و همچنان با شتاب به سوی افزایش قیمت بیشتری حرکت می کردند که با لغزش بیت کوین 20 درصد کاهش قیمت را شامل شدند. اما بر خلاف کل بازار ارز دیجیتال دوج کوین همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده و سرمایه گذاران خرد، از بیت کوین به خرید دوج کوین روی آورده اند. در حالی که انجمن ارز دیجیتال تعداد 86838 کاربر از دست داده در مقابل 145.859 کاربر جدید در عرض یک هفته به جامعه دوج کوین اضافه شده است.

 

 

توسعه جامعه دوج کوین

دوج کوین در ابتدا برای شوخی ابدا شده بود اما با توجه به افزایش 400 درصدی قیمت عملکرد خوبی از خود نشان داد و 5،000 درصد بازده سالانه را شامل شد. جامعه تشکیل دهنده دوج کوین بسیار معروف بوده و با افزایش قیمت های اخیر آن در حال بزرگ تر شدن نیز می باشد که شبکه های اجتماعی قسمت عظیمی از این جامعه را تشکیل داده اند. شبکه اجتماعی Reddit که عملکرد تمام ارز های دیجیتال را تحت نظر دارد اعلام کرده است پس از افزایش قیمت دوج کوین تنها در طول یک هفته 145.859 کاربر جدید به علاقه مندان این میم کوین افزوده شده اند. در همین حین مرجع r/CryptoCurrency که دنبال کننده دارایی های متفاوت می باشد در این باره گفته است:

<< هفته گذشته تغییرات دنیای رمز نگاری دیوانه کننده بود، بنابراین اتفاقات پیش آمده اصلا نرمال نیست در نتیجه ممکن است نظرات کاربران که پست شده است زیاد مورد توجه قرار نگیرد. >>

در هفته گذشته ارزش بازار ارز دیجیتال به 2 تریلیون دلار رسیده بود اما طبق گزارشات جدید CoinMarketCap بازار ارز دیجیتال 360 میلیارد دلار از دست داده است. البته با تمام تغییرات منفی که در روند بازار رمز ارز اعمال شده است هنوز حجم معاملات بازار رمز ارز های پایه دو برابر حجم معاملات در ژانویه است و برای اولین بار از مرز یک تریلیون دلار عبور کرده.