کشور چین نخستین کیف پول سخت افزاری یوان دیجیتال را توسعه داد که این کیف پول می تواند از پرداخت های آفلاین و بدون ایجاد اتصال به اینترنت پشتیبانی کند. 
کار توسعه کیف پول سخت افزاری یوان دیجیتال که به عنوان ارز دیجیتال بانک مرکزی کشور چین شناخته می شود توسط یکی از موسسه های بانکی چین به اتمام رسیده است.
خبر توسعه اولین کیف پول سخت افزاری یوان دیجیتال را مسئولان شعبه شیانگان بانک کشاورزی کشور چین در استان هِبی در 7 فوریه رسانه ای کردند. این محصول را کمیته حزب کارگر مناطق جدید شیانگان و شعبه شیجیا ژوانگ بانک خلق چین توسعه داده است.
به گزارش وب سایت تتر ایران، مناطق جدید کشور چین مناطق شهری را شامل می شوند که اقتصاد آن مناطق تحت حمایت دولت مرکزی چین قرار دارد. این مناطق را به سطوح دولتی و استانی تقسیم کرده اند که شیانگان نیز در زمره یکی از این مناطق قرار می گیرد.
طبق آنچه که در این اعلان آمده، کیف پول سخت افزاری یوان دیجیتال پرداخت های آفلاین و بدون نیاز به اتصال اینترنت را مورد پشتیبانی قرار خواهد داد. این کیف پول همچنین امکان پشتیبانی از پرداخت های بدون نیاز به موبایل را هم فراهم کرده است.

توسعه اولین کیف پول سخت افزاری یوان دیجیتال چین


عرضه این کیف پول سخت افزاری برای یوان دیجیتال همزمان با تعطیلات سال نوی چینی خواهد بود و یک فرصت بسیار خوب برای شهروندان محسوب می شود. کاربران می توانند با استفاده از قابلیت های این کیف پول به خانواده و دوستان خود هدیه ارسال کنند.
عرضه این کیف پول را می توان به عنوان یک نقطه عطف در مقبولیت یوان دیجیتال در کشور چین دانست. مطابق گزارش ها، در آوریل 2020 اسم منطقه شیانگان در میان چهار منطقه مورد نظر برای عرضه آزمایشی CBDC گنجانده شده بود. کشور چین توسعه این کیف پول سخت افزاری در شیانگان را در راستای اجرای برنامه های خود در جهت تسریع ایجاد و راه اندازی شهر هوشمند در منطقه تازه تاسیس شیانگان در سال 2021 کلید زده است.
شرکت هواوی نیز در روزهای پایانی سال 2020 اعلام کرد که گوشی هوشمند ساخت این شرکت با نام Mate 40 از کیف پول سخت افزاری یوان دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد.