ایلان ماسک در تازه ترین توئیت خود ضمن اینکه خود را یک مهندس خوانده نه یک سرمایه دار، خاطرنشان کرد که پس از یک هفته رکورد شکنی، قیمت بیت کوین و اتریوم به نظر بالا می آید. ماسک در ادامه توئیت خود و در پاسخ به پیتر شیف که به عنوان یک طرفدار طلا شناخته می شود، افزود ذخیره بیت کوین یا به عبارتی سرمایه گذاری روی بیت کوین می تواند منطقی تر از نگهداری پول نقد باشد. 
بیت کوین با ادامه رکورد شکنی خود دیروز شنبه از مرز 56,000 دلار گذشته و امروز در زمان نگارش این مطلب در محدوده 57,600 دلار معامله می شود. ارزش بازار بیت کوین نیز همراه با این افزایش قیمت طی دیروز به بیش از 1 تریلیون دلار رسید و همچنان با تداوم روند رشد خود حامیان خود را شگفت زده می کند.

بالا بودن قیمت بیت کوین و اتریوم از دید ایلان ماسک


در مصاحبه ای که چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیر عامل صرافی بایننس، روز پنجشنبه و به دنبال افزایش قیمت دوج کوین با خبرگزاری بلومبرگ داشته است، در رابطه با علاقه مندی ایلان ماسک به دوج کوین اظهار نظر کرده و گفت ما در جهانی غیرمتمرکز و آزاد زندگی می کنیم که هرکسی می تواند آزادانه به هر چیزی ابراز علاقه کند، وی در ادامه افزود از علاقه ایلان ماسک نسبت به دوج کوین در شگفت است. ژائو گفت: "ایلان ماسک به هر دلیلی می تواند دوج کوین را دوست داشته باشد."
وی با اشاره به اینکه هیچ گونه ارتباطی بین ماسک و دوج کوین وجود ندارد، ادامه داد شرکت ساخت و طراحی خودورهای الکتریکی تسلا، هیچ دوج کوینی خریداری نکرده و در مقابل به تازگی اقدام به خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین کرده است.
ایلان ماسک با مشاهده این مصاحبه در توییتر چنین پاسخ داد: " اقدام تسلا مستقیما نمی تواند منعکس کننده نظر من باشد. نگهداری مقداری بیت کوین در مقایسه با ذخیره پول نقد شیوه ای به نسبت عاقلانه تر به نظر می رسد و چنین موضوعی برای یک شرکت حاضر در شاخص S&P500 می تواند ماجراجویانه باشد."
ماسک در ادامه برای روشن کردن موضع خود در مورد بیت کوین به این موضوع تاکید نمود که یک مهندس است تا یک سرمایه گذار. و بجز تسلا سهام دار هیچ شرکتی نیست. وی در ادامه با اشاره به پایین بودن نرخ سود پولهای فیات، بسنده کردن به این پولها را کاری احمقانه دانسته و بیت کوین را هم تقریبا همانند ارزهای فیات به آشغال تشبیه کرد.

بیت کوین و پول فیات


به دنبال این توئیت ایلان ماسک پیتر شیف در توئیتی با انتقاد شدید از ماسک برای خرید بیت کوین، نوشت: "بنا به گفته ایلان ماسک بیت کوین هم تقریبا مانند ارزهای فیات آشغال است. پس ماسک هر دو این ارزها را آشغال می داند."
وی ادامه داد: "من هم موافقم، از دید من بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال، حتی از پول کاغذی که توسط بانک های مرکزی کشورهای مختلف چاپ می شود، مزخرف تر است. اما طلا مزخرف نبوده و یک پول واقعی است که نسبت به دو ارز دیگر بهتر است."
ایلان ماسک بعد از مشاهده توئیت شیف در پاسخ به او نوشت: "ایمیلی که می گوید شما طلا دارید نمی تواند مساوی با داشتن طلا باشد. شما ممکن است ارز دیجیتال هم داشته باشید. در این میان پول تنها داده ای است که به ما امکان می دهد از سختی های مبادله به دور باشیم. این داده ها نیز همانند همه داده های دیگر، می توانند دچار تاخیر و خطا شوند. سیستم با ادامه روند تکامل خود در تلاش است تا میزان این خطا و تاخیرها را به حداقل ممکن برساند. همانگونه که پیشتر نیز اشاره کردم قیمت بیت کوین و اتریوم بالا به نظر می رسند."
شیف حاضر به تسلیم در مقابل ماسک نشده و روی رویکرد خود مبنی بر ارزشمندی طلا و در مقابل مزخرف بودن بیت کوین و پول پافشاری کرد. شیف روز شنبه از ماسک برای پیوستن به او در یک گفتگو در کلاب هاوس دعوت نمود.