ایلان ماسک به آخرین هدف گروه هکر های مشهور Anonymous تبدیل شده است، انانیمیوس یک گروه غیر متمرکز بین المللی است که اعضا آن از سراسر دنیا به یکدیگر پیوسته اند، اما هویت این افراد مرموز مشخص نیست و به صورت ناشناس فعالیت می کنند. اخیرا ایلان ماسک مورد خشم این گروه که روزبروز بزرگتر می شوند، قرار گرفته است. گروه Anonymous با توییتی که در شبکه مجازی به انتشار گذاشته و عکس هایی که برای ایلان ماسک فرستاده است، این مدیر عامل جوان را تهدید کرده و به بازی با سرمایه گذاران متهم کرده است. به عقیده این گروه ایلان ماسک بازی هایی در دنیای کریپتو راه انداخته که به ضرر مردم عادی تمام می شود، در ادامه چند مورد از اقدامات ایلان ماسک که باعث برانگیخته شدن خشم گروه Anonymous شده را بیان کرده ایم.

 

 

هدف Anonymous از تهدید ایلان ماسک 

این گروه گفته است به نظر می رسد بازی هایی که ایلان ماسک در دنیای ارز دیجیتال به راه انداخته زندگی های زیادی را به سمت نابودی کشانده و سرمایه افراد بسیاری را از دسترسشان خارج کرده است، به همین دلیل پیغامی با مظمون "انتظار مارا داشته باش" به ایلان ماسک ارسال کرده است. گروه Anonymous گفته، ایلان ماسک تنها شرکت اکتشافات فضایی نیست که خود را امپراتور مریخ نامیده است بلکه شرکت های زیادی بر روی این پروژه کار می کنند، اما ماسک موفق شده در شبکه های اجتماعی میان کاربران محبوب واقع شود. همچنین Anonymous افشا کرده که عمده درآمد تسلا از افزایش قیمت بیت کوین و یارانه های دولتی است، نه از فروش ماشین هایش! این گروه مرموز در این باره می گوید:

«زمان زیادی است که ایلان ماسک طرفدار بیت کوین بوده و از آن حمایت می کند، اما در یک ماه اخیر به طور ناگهانی روش پرداخت خودرو های خود با بیت کوین را کنسل کرد، این می تواند به دلیل تحت کنترل بودن تسلا توسط دولت باشد، زیرا درآمد آن از بسته های مالیاتی دولت است. ایلان ماسک یکی از ثروتمندان جهان می باشد که موفق شده در چشم مردم خود را عزیز جلوه بدهد اما اخیرا مردم تا حدودی متوجه شده اند که ماسک نیز مانند تمام ثروتمندان جهان فردی خودخواه و جاه طلب بیش نیست. این کار آفرین حقه باز حتی مدیری نوآور نبوده و تسلا را از دو فرد باهوش تر به نام های مارک ابرهارد و مارک تارپنینگ خریداری کرده است.»

 

 

همچنین این گروه نارضایتی خود را در مورد تاثیرگذاری بیش از حد ایلان ماسک اعلام کرده و گفته است: میلیون ها سرمایه گذار خرده فروش برای بهبود زندگی خود روی سود ارز های رمز نگاری شده حساب باز کرده اند اما با توییت های بی جای ایلان ماسک شامل ضرر های عظیمی شده اند. آخرین پیامی که از گروه Anonymous خطاب به ایلان ماسک به انتشار گذاشته شده، اینگونه نوشته شده است:

« فکر می کنی زرنگ ترین آدم موجود در جهان هستی اما دقیقا مشابه خودت رو خواهی دید، ما گروه Anonymous ( ناشناسان) هستیم، منتظرمان باش!»

در واقع این تهدید با هدف هشدار به ایلان ماسک پخش شده، این گروه گفته است به زودی تمام دنیا چهره واقعی ایلان ماسک را خواهند دید و دیگر بازیچه دست او نمی شوند. به نظر می رسد گروه Anonymous در تحقق یافتن این هدف جدی بوده و از راه خود باز نمی گردد، باید منتظر ماند و دید ایلان ماسک به این پیام تهدید آمیز چطور جواب خواهد داد.

بروزرسانی

طی 24 ساعت گذشته ویدیویی با مظمون تهدید بر علیه ایلان ماسک در فضای مجازی به انتشار گذاشته شده است که به نام گروه Anonymous تمام شده، اما این گروه طبق توییتی اعلام کردند پیام از سوی آن ها نبوده و شایعات مجازی را تکذیب کردند. در ابتدای این ویدیو که انتقاد شدیدی از ایلان ماسک صورت گرفته است، سازنده ویدیو خود را گروه انانیمیوس معرفی کرده است اما طبق تحقیقات بیشتر مشخص شده یکی از کاربران ویدیو را ساخته و به انتشار گذاشته است. طبق آخرین اطلاعیه ها، تهدید گروه Anonymous بر علیه ایلان ماسک تکذیب شد.