اعتبار پیتر شیف PETER SCHIFF از اقتصاد دانی و پیش بینی بحران های مالی وی می آید، پیتر شیف با وجود علاقه فراوانی که به طلا دارد یکی از مخالفان سرسخت بیت کوین می باشد و به گفته او بیت کوین یک پول ناقص و فاقد ارزش است. ارز های دیجیتالی در زندگی شیف جایی نداشتند و یکی از منتقدین سرسخت بیت کوین بود اما به تازگی اعلام کرده که اشتباه می کرده و فکر نمیکرده قیمت بیت کوین از مرز 50.000 دلاری عبور کند.

 

 

آیا پیتر شیف از بیت کوین حمایت می کند؟

درست است که پیتر شیف اشتباه خود در باره هرگز نرسیدن قیمت بیت کوین به 50.000 دلار اعلام کرد اما هنوز به انتقاد از بیت کوین ادامه می دهد و می گوید قیمت طلا هر چقدر از بیت کوین پایین تر باشد از ثبات نسبی قیمتی برخوردار است اما بیت کوین تنها حبابی است که در آخر ناگهان می ترکد و از بین می رود. وی افزود در مورد قیمت بیت کوین اشتباه کردم اما در باره حبابی بودن و ناقص بودن این کوین مجازی اشتباه نخواهم کرد زیرا بالا رفتن قیمت مهم نیست بلکه ثابت نگه داشتن آن مهم است. پیتر شیف خطاب به تحلیلگران معامله گفته است که می خواهم بدانم تا چه زمان می توانید این افزایش قیمت بی دلیل را نگه دارید و از ضرر جلوگیری کنید.

 

 

علاوه بر تمام مخالفات پیتر شیف با بیت کوین این ارز رمز محبوب روز بروز روند افزایش قیمت را طی می کند و به یکی از سود آورترین ارزهای دیجیتالی 2021 تبدیل شده است. برعکس بیت کوین پیتر شیف از فیات حمایت می کند و علاقه شدیدی به آن دارد، او در توییت خود نوشت با بیت کوین مخالفم ولی معتاد فیات هستم زیرا فیات در دنیای امروزی جدید و عجیب است. پیتر شیف روز سه شنبه 18 تیر توییتی با این عنوان ارسال کرد: از مردم دعوت می کنم برای تغییر دادن نظرم درباره بیت کوین برایم دلیل بیاورند، ذهن من بسیار باز است و اگر دلیل محکمه پسندی برایم شرح دهید ممکن است دست از انتقاد بیت کوین بردارم اما در حال حاضر به شدت از بیت کوین انتقاد می کنم و به هیچ عنوان آن را نمی پذیرم.