روز دوشنبه جلسه ای میان، مایکل سیلور مدیر مایکرو استراتژی، ایلان ماسک و ماینر های بیت کوین فعال در آمریکای شمالی تشکیل شد که در مورد بهبود عوامل زیست محیطی استخراج بیت کوین بود. پس از اتمام این نشست، ایلان ماسک و مایکل سیلور به طور رسمی اعلام کردند شورای ماینینگ بیت کوین را تاسیس کرده اند که متشکل از چندین فرد برجسته در عرصه استخراج بیت کوین می باشد. برخی از فعالان این شورا گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، بلاک کپ (Blockcap) و آرگوس بلاکچین (Argos Blockchain) هستند که تمایل دارند در راستای بهبود پایداری زیست محیطی ماینینگ بیت کوین به فعالیت بپردازند.

 

 

چند روز گذشته ایلان ماسک با توییت جدید خود در رابطه با به تعلیق در آوردن سیستم پرداخت تسلا از طریق بیت کوین، تاثیر بسزایی در روند نزولی BTC داشت. ایلان ماسک اعلام کرده بود به دلیل خطرات استخراج بیت کوین برای محیط زیست، پرداخت با بیت کوین را برای ماشین های تسلا به صورت موقت متوقف ساخته است. پس از اعلام این خبر روز دوشنبه ایلان ماسک و مایکل سیلور اعلام کردند به کمک افراد برجسته حوزه استخراج ارز دیجیتال، برای بهبود ماینینگ بیت کوین در صدد اعمال تغییرات جدیدی هستند. مایکل سیلور در این باره توییتی به انتشار گذاشته و روند را اینگونه توضیح داده است:

« با ماینر های بیت کوین مستقر در آمریکای شمالی صحبت کردم، ماینر های آمریکای شمالی متعهد شده‌ اند تا برنامه های حال حاضر و آینده را با استفاده از انرژی تجدید پذیر منتشر کنند و از ماینرهای سراسر جهان نیز درخواست می کنیم این کار را انجام دهند. این طرح بسیار امیدوارانه عمل می کند.»

پس از انتشار این خبر تاثیر اعلامیه قبلی ایلان ماسک در مورد تعلیق بیت کوین تا حدودی از بین رفت و قیمت بیت کوین که روند نزولی را پیش گرفته بود به طور چشمگیری افزایش یافت و از سطح 34،000 دلار به جایگاه 39،000 دلار بازگشت.

 


ایلان ماسک و شورای ماینینگی که به تازگی شروع به فعالیت کرده اند نوید استخراجی پاک و کم خطر تر برای محیط زیست را داده اند و در راستای عملی کردن این طرح تلاش می کنند. پس از اعلام تشکیل شورای ماینینگ توسط ایلان ماسک و مایکرو استراتژی نگرانی بسیاری از سرمایه گذاران در مورد کاهش قیمت بیت کوین بر طرف شد.