بر اساس گزارش جدیدی از بازرگانی ارز دیجیتال Glassnode نهنگ های بیت کوین حجم عظیمی از BTC ها را از بازار خارج کردند. در هفته اخیر بیت کوین مسیر صعودی را طی می کرد و در روز 1 اسفند به بالا ترین قیمت تاریخ خود دست یافته بود که ناگهان قیمت آن اصلاح خورد و کاهش پیدا کرد. حال اخباری در مورد دستکاری بازار توسط نهنگ ها اعلام شده که مسبب این کاهش قیمت ناگهانی شناخته شده اند. با ما همراه باشید تا در مورد نهنگ ها بیشتر بدانید.

 


نهنگ ها مسئول خرابکاری در بازار بیت کوین

نهنگ یکی از  اصطلاحات ارز دیجیتال می باشد و به کسانی گفته می شود که تعداد زیادی از یک نوع رمز ارز را خریداری کرده تا بازار با کمبود کوین و مشکل عرضه آن مواجه شود. به گزارش Glassnode از سال 2020 تا به امروز تعداد نهنگ ها بیش از 14 درصد افزایش یافته است. میانگین متوسط تخلیه ارز دیجیتال از بازار توسط یک نهنگ بین 1.000 هزار دلار تا 10 هزار دلار است که به نهنگ های تخلیه ای 10.000 دلار نهنگ های کوهان دار نیز گفته می شود زیرا حجم بیشتری از ارز دیجیتال را برای خود ذخیره می کنند.

 

 

به نظر می رسد نهنگ ها سود خوبی کسب کرده اند که از ابتدای ماه اسفند تعداد 140.000 بیت کوین معادل با 6.72 میلیارد دلار را از بازار خارج کردند. اختاپوس ها و ماهی ها که در دسته نهنگ ها هستند تنها درطی چهار ماه تعداد 128.000 بیت کوین معادل با 6.14 میلیارد دلار از ذخیره های خود را فروخته و صاحب مبلغ کلانی سود شدند. سقوط قیمت 20 درصدی BTC در این هفته فرصت مناسبی برای نهنگ ها شد، یک نهنگ زیرک موفق شد 156 میلیون دلار را پیش از شروع افت قیمت بیت کوین در روز سه شنبه به پول نقد تبدیل کند. معلوم نیست دستکاری نهنگ ها تا کجا ادامه خواهد یافت اما طبق تحقیقات ارگان CrossTower اگر خرید بیت کوین به صورت سازمان یافته ای انجام شود می توان از کاهش قیمت جلو گیری کرده و قیمت بیت کوین را در بلند مدت با بالاتر از 50.000 دلار داخل بازار نگه داشت.