بیت کوین پادشاه رمز ارز ها مدتی است در روند نزولی خود درجا می زند و تلاش هایش برای شکست مقاومت 59 هزار دلار بی جواب می ماند. بیت کوین که در ابتدای صبح امروز تا سطح 57،000 دلار افزایش یافته بود دوباره به 56 هزار دلار بازگشت و پیشرفت چشمگیری از خود به جای نگذاشت. با آنکه BTC هیچ حرکت تاثیر گذاری از خود نشان نمی دهد، در مقابل آلتکوین هایی مانند اتریوم، توکن شیبا، کاردانو و غیره وجود دارند که هنوز روند صعودی خود را حفظ کرده و رشد قیمت داشته اند.

 


بیت کوین در روز های آینده

بیت کوین برای عبور از سطح 57 هزار دلار، باید از سقوط قیمت به سطح محوری 55،000 دلار جلوگیری کند که کمی کار را دشوار می سازد. برای تحقق این موضوع نیاز به حمایت گسترده تر از سوی مارکت است، پس از اولین تجمع بیت کوین در 58 هزار دلار قیمت در روند صعودی قرار می گیرد تا به سطح های بالا تر دست بیابد. اما حضور شاخص FOMO در بازار، قیمت بیت کوین را طبق میل بازار خرسی نگه داشته است و از تجمع رمز نگاری جلوگیری کرده است. اگر شاخص فومو از بین برود و سرمایه گذاران بتوانند قیمت BTC را تا سطح 58 هزار دلار افزایش بدهند، اولین مقاومت در ضلع بالایی الگوی کونج و سطح 59،600 دلار قرار می گیرد. در حال حاضر شاخص RSI در نمودار 4 ساعته بیت کوین، نزدیک به خط میانی قرار دارد که نشانگر ادامه روند نزولی است.

به گفته برخی از تحلیل گران بازار، این بهترین فرصت برای خرید بیت کوین در کف قیمت است. با آنکه نمودار های تحلیل بیت کوین خبر از کاهش قیمت در 4 ساعت آینده می دهند، روند بیت کوین در آینده مشخص نیست و ممکن است به طور ناگهانی صعودی شود، چیزی که بار ها و بار ها در گذشته از بیت کوین مشاهده کرده ایم.