شب گذشته قیمت بیت کوین به ۱۹،۸۰۰ دلار رسید و اینگونه تاریخ ساز شده و از رکورد خود در سال ۲۰۱۷ عبور کرد. ارز دیجیتال بیت کوین سرانجام با رشدی بالغ بر 8 درصد، از اوج خود در سال 2017 عبور و در بیشتر صرافی های ارز دیجیتال به بالاترین نرخ در تاریخ پیدایش خود یعنی ۱۹،۸۰۰ دلار برسد. مطابق با توئیتی که توسط صرافی بایننس به عنوان بزرگترین و شناخته شده ترین صرافی خرید و فروش ارز دیجیتال بویژه بیت کوین منتشر شده، رکورد شکنی و رسیدن قیمت بیت کوین به این سطح تایید شده است، رکورد قبلی افزایش قیمت بیت کوین در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ ثبت شده بود.

با این حال هنوز هم رسانه ها و عموم مردم، رکورد تاریخی قیمت بیت کوین را همان سطح ۲۰،۰۰۰ دلار در نظر می گیرند که فعلا بیت کوین موفق به رسیدن به این سطح از قیمت نشده است. در سال 2017 نیز در میان همه صرافی های شناخته شده، تنها در صرافی بیتمکس بود که بیت کوین با قیمت ۲۰ هزار دلار معامله شد.

 

تاریخ سازی بیت کوین


بیت کوین به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال از میانه سال ۲۰۲۰ یک سیر صعودی کم سابقه را تجربه کرده است. این ارز دیجیتال توانست قیمت خود را از حدود ۳،۵۰۰ دلار در سال جاری با افزایشی بالغ بر ۴۶۰ درصد به قیمت حال حاضر برساند.

بیت کوین همچنان دارای قیمتی صعودی است، با اینکه روند افزایش قیمت تا حدودی فروکش کرده است. ولی افزایشی ۶.۸۸ درصدی را در ۲۴ ساعت گذشته تجربه کرده است. اگر چه این افزایش قیمت فقط در مبادلات مربوط به سکه و شاخص های قیمتی بیت کوین تقریبا در حدود ۶ درصد افزایش داشته است، اما با این حال قابل توجه است. به این دلیل که نوسانات مداوم در قیمت ارزهای رمزنگاری شده از روز جمعه باعث افزایش حداقل ۲۰۰۰ دلاری در قیمت بیت کوین شده است. با توجه به نمودار های قیمتی بیت کوین که توسط گاردین ارائه شده، تنها در طول یک سال گذشته توانسته افزایشی ۱۷۰ درصدی را تجربه کند.

 

رکورد شکنی بیت کوین

 

پیش بینی اصلاح قیمت بیت کوین

حال با به واقعیت پیوستن پیش بینی تحلیل گری که رسیدن قیمت بیت کوین را به بیش از ۱۸ هزار دلار پیش بینی کرده بود، پیش بینی بعدی او حاکی از اصلاح قیمت بیت کوین دارد. 
این معامله گر ناشناس که نام مستعارش در توئیتر "بیت کوین جک" است، توانسته کلیه حرکات و نوسانات بزرگ بیت کوین را از زمان سقوط بزرگ ماه مارس به درستی پیش بینی کند.

بیت کوین در یک قدمی رکورد شکنی

مطابق با مضمون توئیت بیت کوین جک، بازگشت قیمت بیت کوین به سطوح پایین تر بسیار محتمل تر است. به اعتقاد او معامله گران بازار بیت کوین در بازارهای مشتقه به منظور کسب سود از سقوط قیمت، به موقعیت شورت وارد می شوند.

بر اساس نموداری که بیت کوین جک به اشتراک گذاشته، بیت کوین در حال پیش روی به سمت شکست به زیر روند صعودی پارابولیک یعنی سهمی وار شدن است. آغاز روند پارابولیک به ماه سپتامبر بر می گردد. غالبا از دست رفتن روند پارابولیک، نشان دهنده این احتمال است که قیمت بیت کوین نسبت به جایی که روند شروع شده نه خود قیمت، در حدود ۶۰ الی ۸۰ درصد دچار اصلاح خواهد شد.