کشور روسیه در نهایت بامداد امروز به اوکراین حمله کرد. مردم اوکراین با صدای گلوله و انفجار بسیار وحشت زده هستند، تعدادی غیر نظامی نیز جان خود را از دست دادند. به گزارش خبرگزاری های اوکراین، در مقابل سوپرمارکت های شهر کیف (پایتخت اوکراین) صف های طولانی شکل گرفته است و مشتریان فقط در گروه های ده نفره مجاز به حضور در فروشگاه ها هستند. همچنین به علت کمبود سوخت در پمپ بنزین ها، عرضه آن به شدت محدود شده است و هر شهروند مجاز به خرید تنها 20 لیتر بنزین است. وزیر دفاع اوکراین اعلام کرد، هر کس که توان جنگیدن و در دست گرفتن سلاح را دارد می تواند به ارتش بپیوندد. به نقل از سازمان امنیت حکومت روسیه: تمامی مرزبانان اوکراینی مراکزشان را در خط مرزی با روسیه، تخلیه کرده اند. 
شروع این جنگ تاثیرات زیادی بر روی بازار های مالی داشته است، طی یک روز گذشته قیمت بیت کوین با سقوط 8 درصدی به 34,300 دلار رسید، اکثر ارزهای دیجیتال مقاومت ها ی خود را شکسته اند و در پایین ترین قیمت سه ماهه ی خود قرار دارند، تحلیل گران این اعداد را جذاب و مناسب برای ورود می دانند؛ لازم به ذکر است در طی 24 ساعت گذشته حدود 140 هزار معامله گر به مبلغ کل 425 میلیون دلار، لیکوئید شدند.
 در این بین نفت برنت نیز به بالای 105 دلار صعود کرد، قیمت طلا نیز روند صعودی به خود گرفته است. 
پلن بی (PlanB): به نظر می رسد اکثر سرمایه گذاران بیت کوین را به عنوان یک سهام فناوری مانند سهام گوگل می بینند، نه به عنوان یک کالا یا طلای دیجیتال!
البته کاهش ارزش پول های اروپای شرقی، بیت کوین را به پوششی در مقابل بحران و محافظ ارزش پول، تبدیل کرده است.
ارز دیجیتال بیت کوین واکنش خوبی به محدوده ی 34,459 دلار نشان داد و تا 36,200 صعود کرد.
ویتالیک بوترین (بنیان گذار اتریوم) که اصالتا روسی است، در توییتر خود به زبان روسی نوشت: از تصمیم ولادیمیر پوتین، (رئیس‌جمهور روسیه) که روش صلح‌آمیز را کنار گذاشت و به جنگ با اوکراین پرداخت، بسیار ناراحت شده‌ام. او تأکید کرد که حمله نظامی روسیه به اوکراین «جنایتی» علیه مردم هر دو کشور است. پوتین قبلا مدعی شده بود که هدف از این عملیات نظامی «دفاع» از مردم روس زبان ساکن در مناطق شرقی اوکراین است.