جو بایدن می تواند سیاست ارز رمزنگاری شده را در سالهای آینده بازتعریف کند ، اگرچه دقیقاً نحوه آن مشخص نیست. آسوشیتدپرس اعلام کرد که بایدن ، نامزد حزب دموکرات ، دونالد ترامپ را شکست داد. در حالی که معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا در کارزار انتخاباتی خود اشاره‌ای به مسائل حوزه ارزهای دیجیتال نکرده است، اما برخی از حامیان بایدن امیدوارند که او از اصلاح سیاست‌های مربوط به حوزه فناوری دفاع کند. این در حالی است که شرکت‌های بزرگ امیدوارند که از تحقیقات ضدانحصاری فرار کنند. تا زمان نگارش این خبر، ترامپ شکست را نپذیرفته است و با توجه به نزدیک‌بودنِ رقابت و فضای دوقطبی انتخابات، ممکن است شاهد چالش‌های ادامه‌دار در دادگاه باشیم.

 

تاثیر انتخاب جوبایدن در دنیای دیجیتال

 

به‌گفته نوئل آچسون (Noelle Acheson)، مدیر تحقیقات کوین دسک، با افزایش احتمال انتقال آرام قدرت، انتظار دارندگان بیت کوین برای یک انتخابات بی‌نتیجه با بازشماری‌های متعدد آراء و اقتصادی که به‌دلیل کمبود سیاست‌های محرک پولی با مشکل روبه‌رو شده است، محقق نشد و به همین دلیل قیمت بیت کوین کاهش یافت.آچسون معتقد است با اعلام پیروزی بایدن، عامل هرج‌ومرج کاهش می‌یابد. اما نظریه کاهش ارزش پول همچنان پابرجاست، ممکن است با تأخیر همراه باشد، اما قطعی است. حضور دولتِ بایدن در کنار مجلس سنایی که اکثریت آن جمهوری‌خواه است، به‌معنای سیاست پولی تسهیلی‌تر (چاپ پول بیشتر) است و این موضوع می‌تواند به افزایش قیمتِ یک دارایی با عرضهٔ محدود ( بیت کوین) کمک کند.

تاثیر کابینه ی دولت بایدن در دنیای ارز دیجیتال

دربارهٔ اینکه دولت بایدن چگونه با ارزهای دیجیتال برخورد خواهد کرد اطلاعات کمی در دسترس است، چراکه کل عمر ۴۰ سالهٔ بایدن به‌عنوان سناتور دِلاوِر (Delaware)، در زمانی بوده که ساتوشی ناکاموتو هنوز وایت‌پیپر بیت کوین را منتشر نکرده بود و هنوز دنیا نمی دانست که بیت کوین چیست. نزدیک‌ترین اشاره‌ای که از سوابق او داریم این است که نزدیک به سه دهه قبل بایدن لایحه‌ای را معرفی کرد که رمزگذاری را غیرقانونی اعلام می‌کرد و سهواً باعث توسعه کلیدهای PGP می‌شد PGP. یک نرم‌افزار رمزنگاری است که در سال ۱۹۹۱ ساخته شد.

 

تاثیر اعضای کابینه بایدن در دنیای دیجیتال

 

از طرف دیگر، گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالا، ممکن است برای کمک به تیم بایدن برای نظارت بر وال استریت به‌کارگرفته شود. گنسلر در سال ۲۰۱۹، فناوری بلاک چین را «کاتالیزوری برای تغییر» معرفی کرده بود.

درواقع، تیمِ رئیس جمهور منتخب، همین حالا هم شامل افرادی است که با دنیای ارزهای دیجیتال آشنایی دارند پس باید انتظار داشت که این بازار مانند سایر حوزه های اقتصادی دچار تغییر شود اما تاثیر او بر ارزهای دیجیتال هنوز مشخص نیست.