بیت کوین روز یک شنبه رکورد جدیدی را به ثبت رساند و برای اولین بار از مرز 49,000 دلار گذشت. بیت کوین در زمان نگارش این مطلب با عبور از 49,200 دلار در یک قدمی رسیدن به 50,000 دلار و ثبت رکوردی جدید قرار گرفته است.
بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان در اوایل روز یک شنبه به حدود 49694 دلار رسید که برای اولین بار برای خود یک رقم هیجان انگیز به شمار می رود. این رمز ارز که از ابتدای سال جدید میلادی تاکنون بیش از 70 درصد افزایش قیمت داشته است، نسبت به رقیب خود اتر که توانست افزایش 150 درصدی را ثبت کند به لحاظ میزان افزایش در رتبه دوم قرار دارد.
بیت کوین در ماههای اخیر با توئیت های افرادی از قبیل Paul Tudor Jones وStan Druckenmiller، روند صعودی به خود گرفت.
 بلومبرگ روز دوشنبه گزارش داد که مورگان استنلی ممکن است به عنوان یک بازوی سرمایه گذار قدرتمند، حاضر به شرط بندی 150 میلیارد دلار خود روی بیت کوین شود و به دنبال آن خبری اواخر هفته گذشته منتشر شد مبنی بر این که BNY Mellon (بانک نیویورک ملون) قصد دارد ارزهای رمز نگاری شده را در سرویس های خود پشتیبانی کند.

بیت کوین در آستانه رسیدن به 50,000 دلار


این اتفاقات بعد از آن افتاد که ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت تسلا در حدود 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرد. این در حالی است که برخی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال هشدار می دهند که این روند یک نوع حباب مصنوعی ایجاد کرده است و سرمایه گذاران را به احتیاط در امر سرمایه گذاری در این حوزه فرا خواندند.
پاتریک کامپوس، مدیر ارشد استراتژی Securrency و توسعه دهنده فناوری مالی و نظارتی مبتنی بر بلاکچین روز جمعه گفت: "با هر اعلامیه مهم مانند BYN Mellon سایر نهادها به سرعت درصدد تبدیل دارایی های خود به ارزهای دیجیتال می شوند."
اعلامیه اخیر تسلا باعث جسارت سایر شرکتها و موسسات بزرگ مالی شده است تا بیت کوین را نه تنها به عنوان یک کالا با قابلیت های بالا، بلکه به عنوان یک کالای اساسی نیز بپذیرند و بابت خدماتی که موسسات ارائه میدهند حاضر به پذیرش بیت کوین به عنوان وجه پرداختی در ازای آن باشند که این امر باعث تحریک بازار به سمت صعود قیمت بیت کوین می شود.