بیت کوین برای اولین بار در ماه جاری به سرعت سطح مقاومت خود را شکست و در محدوده 39.800 هزار دلار قرار گرفت. چند وقت اخیر فشار فروش برای بیت کوین بسیار زیاد بود و قانونگذاری کشور های گوناگون نیز در کاهش قیمت BTC تاثیرگذاری زیادی داشت، اما به نظر می رسد پادشاه رمز ارز ها به روند صعودی بازگشته است. امروز 4 مرداد سال 1400، بیت کوین تنها طی سه ساعت 10 درصد رشد قیمت را تجربه کرد و از سطح 35 هزار دلار به 39 هزار دلار دست یافت.

 

 

دلایل رشد 10 درصدی بیت کوین

به نظر می رسد نهنگ ها در این رشد قیمتی تا حد زیادی تاثیر گذار بوده اند، آمار جدیدی که از کیف پول نهنگ ها ثبت شده است بیش از 3 میلیارد دلار می باشد. معمولا آدرس هایی که بین 1000 تا 10،000 بیت کوین در اختیار دارند نهنگ بازار تلقی می شوند، حال زمانی که بیت کوین در محدوده 30 هزار دلاری قرار گرفت نهنگ های بیت کوین تنها در طی سه هفته بیش از 3 میلیارد دلار BTC از بازار خرید و فروش ارز دیجیتال، خریداری کرده اند.

همچنین طبق آمار گلس نود، سرمایه گذاران نهادی نیز به خرید هر چه بیشتر بیت کوین پرداخته و ذخایر BTC خود را افزایش داده اند. این آمار نشان می دهد تعداد شرکت هایی که خرید بیت کوین را جزو برنامه خود قرار داده اند از 190،000 به 250 هزار افزایش یافته که این امر موجب کاهش فشار فروش بیت کوین شده است. می توان گفت کاهش موجودی بیت کوین در صرافی ها عامل مهمی است که بر روی قیمت تاثیر گذاشته، اما موضوعی که به این افزایش قیمت شتاب داد لیکویید شدن تعداد زیادی قرارداد فیوچرز بود که باعث شد بیت کوین تنها در سه ساعت از 35 هزار دلار به 39 هزار دلار دست یابد.

 

 

تنها بیت کوین نیست که از روند نزولی خارج شده است بلکه تعدادی از رمز ارز های محبوب بازار مانند اتریوم، دوج کوین و چند آلتکوین دیگر نیز با رشد قیمت کوچکی همراه بوده اند. البته دوج کوین پس از توییت آخر ایلان ماسک که دوج را پول نامیده بود شامل رشد قیمتی شد و اتریوم به دلیل بروز رسانی هاردفورک لندن، اما با این حال روند صعودی بیت کوین نیز در این افزایش قیمت بی تاثیر نبود. با توجه به حجم بالای خرید بیت کوین توسط شرکت های گوناگون و نهنگ ها، انتظار می رود قیمت سطح مقاومتی 40 هزار دلار را شکسته و روند صعودی خود را ادامه دهد.