بر اساس اخرین اخبار قیمت ارز محبوب بیت کوین از 19 دلار نیز گذشت، برای اولین بار در سه سال اخیر ارزش بیت کوین از 15 دلار صعود کرد. پیشبینی کردن تورم ارز های دیجیتال یکی از جذاب ترین و سرگرم کننده ترین پیشبینی های دنیا بوده مخصوصا ارز پر طرف دار بیت کوین که هم اکنون پیشبینی می شود برای بار دوم رکورد خود را بزند. این ارز دیجیتال از ماه های مرداد و شهریور افزایش 60 درصدی را تجربه کرد و اول سال جاری تا کنون ارزشش 300 برابر شده .

 

رکورد شکنی بیت کوین

 

تاریخچه رکورد بیت کوین

اخرین باری که بیت کوین بیشترین و طولانی ترین کاهش قیمت را داشت برای سال 2013تا2015 بوده که به مدت 410روز طول کشید. بیت کوین در سال 2017 به اخرین رکورد خود که 19764دلار بود رسید و اولین سیر نزولی برای بیت کوین در سال 2011اتفاق افتاد در آن سال قیمت بیت کوین از 31دلار به 2دلار رسید که یعنی 93درصد از ارزش بیت کوین کاسته شد. شما برای اطلاعات بیشتر می توانید به بیت کوین چیست؟ مراجعه کنید

 

بیت کوین

 

آیا انتخابات آمریکا تاثیر در اقتصاد ارز دیجیتال دارند؟

 بنا به گفته کارشناسان ارز دیجیتال با پیروزی جو بایدن بر ترامپ و ورودش به کاخ سفید باعث تاثیر بر رونق اقتصادی بازار ارز های دیجیتال می شود. به این صورت که احتمالا با افت ارزش دلار سرمایه گذاران تمایل بیشتری به ارز های دیجیتال داشته باشند و برای سرمایه گذاری وسوسه شوند که باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود. گفته شده که برخی از درگاه های اینترنتی مانند «پی پال» ( (Pay Palتصمیم دارند از ارز دیجیتال در ارائه خدمات به مشتریان بهره گیرند که این مساله مهم سبب افزایش ضریب نفوذ این ارز می‌‎شود. همچنان کرونا نیز به صورت غیر مستقیم در افزایش قیمت بیت کوین نیز دخیل بوده و اتحادیه اروپا نیز, سعی در قانونی کردن ارز دیجیتال دارد. بانک مرکزی روسیه سعی دارد سال آینده میلادی طرح پایلوت روبل دیجیتالی را آغاز کند. چین نیز بر این باور است که ارز های دیجیتال تاکنون تراکنش های اولیه موفقیت آمیزی را تجربه کرده اند.