بیت کوین همزمان با تثبیت جایگاه خود در کانال 23 هزار دلاری توانست در تاریخ پیدایش خود به رقم بی سابقه 24 هزار دلاری برسد. این مهم با ورود معامله گران جدید و افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین رقم خورد.
این رقم که از زمان پیدایش بیت کوین بی سابقه است بازدهی هفتگی این ارز دیحیتال را به مثبت 30.46 درصد رساند. در طول 2 روز اخیر بیت کوین با صعود 6.58 درصدی به رقم 24 هزارو 73.05 دلار رسید. روز 19 دسامبر 2020، روز بالاترین رکورد ثبت شده برای بیت کوین محسوب می شود که قیمت بیت کوین در آن روز معادل 24 هزار و 73 دلار بود. در تاریخ هجدهم دسامبر 2020 بیت کوین به رقم 23 و 400 دلار رسیده بود که رکورد قبلی بیت کوین محسوب می شود.

افزایش ناگهانی قیمت بیت کوینبیت کوین امسال یک سال رویایی را پشت سرگذاشته به طوری که رشد آن در مقایسه با اوایل سال 2020، 1.74 برابر رشد داشته است. این در حالی است که بسیاری از تحلیل گران و معامله گران بازار ارزهای دیجتیال بر این باورند که برخلاف سال 2017 بیت کوین قابلیت رکورد شکنی های جدید را دارد براساس آمارهای گزارش شده ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر بیش از 400 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

بیت کوین کانال 24 هزار دلاری را لمس کرد


چارلز هیتر، مدیر موسسه کرایپتو کامپیر در این باره اظهار داشت: در ماههای اخیر به دلیل پتانسیل بالای ارزهای دیجیتال توجه بسیاری از سرمایه گذاران به سمت این بازار جلب شده و حالا سهم محسوسی از سبد دارایی سرمایه گذارن را بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال تشکیل داده اند که در نتیجه آن آینده روشنی برای بازار ارزهای بلاک چینی تصور می شود.

فناوری بلاک چیندر این بین حتی برخی از معامله گران بر این باورند که بیت کوین این قابلیت را دارد که از مرز 100 هزار دلار در بلند مدت عبور کند.
ناگفته نماند روند افزایشی نرخ ارزهای دیجیتال تنها مربوط به بیت کوین نبوده و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر روند افزایشی را تجربه کردند.

افزایش قیمت سایر ارزهای دیجیتال به دنبال افزایش نرخ بیت کوین

روند افزایش نرخ ارزهای دیجیتال دیگر به شرح زیر می باشد:

 قیمت اتریوم با ۴.۱۳ درصد افزایش به ۶۶۶.۱۶ دلار، بیت کوین کش با ۴.۹۲ درصد صعود به ۳۲۰.۸۳ دلار، لایت کوین با ۱۳.۳۶ درصد جهش به ۱۱۸.۴۹ دلار،  مونرو با ۲.۷۷ درصد صعود به ۱۵۸.۰۵ دلار، دش با ۵.۵۴ درصد پیشروی به ۱۱۰.۵۹ دلار، زدکش با ۴.۳۲ درصد افزایش به ۷۵.۵۳ دلار و میکر با ۴.۱۷ درصد صعود به ۵۷۰.۳۶ دلار.