جک دورسی مدیر عامل توییتر، به سرمایه گذاران تاکید کرد که بیت کوین بخش بزرگی از آینده این شرکت خواهد بود. وی فرصت های مناسبی برای ادغام ارز رمزنگاری شده در محصولات و خدمات موجود توییتر مشاهده کرده است. به گفته جک دورسی خدماتی از قبیل تجارت، اشتراک و سایر موارد جدید مانند Twitter Tip Jar ایده فوق العاده ای برای ادغام با بیت کوین هستند. دورسی سال ها مدافع سرسخت بیت کوین بوده اما نحوه عملی شدن آن در بستر توییتر هنوز به تفصیل شرح داده نشده است، با این حال جک دورسی غالباً به طور علنی بزرگ ترین ارز رمز نگاری شده جهان را تبلیغ می کند و عقیده دارد هیچ پروژه مهم تری در طول زندگی او وجود ندارد که بتواند بر روی آن کار کند.

 

 

بیت کوین عامل کلیدی در آینده توییتر است

اخیرا جک دورسی اعلام کرده است قصد دارد از بیت کوین فراتر از یک رمز ارز استفاده کرده و از این طریق شبکه مجازی Twitter را به یک برنامه غیر متمرکز تبدیل کند. جک دورسی یکی از بزرگ ترین طرفداران بیت کوین است که در گذشته نیز حمایت خود از این رمز ارز محبوب را بروز داده بود. وی اخیرا به همراه ایلان ماسک در همایش بزرگ بیت کوین شرکت کرده و صحبت های مفیدی درمورد BTC ارائه داده است که در تغییر مسیر پادشاه رمز ارز ها به سوی توسعه بیشتر، نقش مهمی را ایفا کرده. در حال حاضر طبق گفته جک دورسی، بیت کوین یکی از سه عامل مهم و تاثیر گذار در آینده توییتر می باشد که قصد دارد تمرکزش را بر روی این موضوع بگذارد. وی در این باره می گوید:

« وقتی به بیت کوین فکر می کنم به یاد روز های اولیه اینترنت می افتم، به نظرم هر چیزی که استاندارد اینترنتی بومی داشته باشد بهترین پروژه برای استفاده است. به همین دلیل تمام تمرکز خود را در آینده بر روی بیت کوین خواهم گذاشت.»

البته تنها توییتر نیست که از علاقه مندی جک دورسی به حوزه ارز دیجیتال بهره خواهد برد، بلکه شبکه فیسبوک نیز در گسترش رمز ارز ها نقش خود را ایفا خواهد کرد. به نظر می رسد فیسبوک اواخر امسال مراحل آزمایشی رمز ارز Diem را تکمیل کرده و به اتمام برساند، با این تفاوت که همانند توییتر، تمرکز اصلی فیسبوک بر روی بیت کوین نیست. ایده گسترش محصولات توییتر با بیت کوین اندکی پس از برگزاری کنفرانس بی ورد و صحبت های جک درسی با ایلان ماسک در این رویداد مطرح شد.

صحبت های ایلان ماسک در کنفرانس بی ورد

 

جک درسی به طور واضح و محکمی اعلام کرده که بیت کوین جزو سه عامل اصلی خدمات توییتر خواهد بود و عقیده دارد که از ادغام توییتر و بیت کوین، مسیر توییتر به سوی توسعه هر چه بیش تر قدم بر می دارد.