کاردانو با ثبت عملکردی فوق العاده موفق به لمس مجدد رکورد سه ساله خود شد. طی چند ماه گذشته این پلتفرم شاهد توسعه چشم گیری در زیر ساخت های مهم خود بوده است. توکن ADA با صعود به رتبه چهارم در لیست ارزهای دیجیتال به لحاظ ارزش بازار با عملکرد آهسته و پیوسته خود نشان داد که دارای ارزش بالقوه ای است که به مرور می تواند در مسیر رشد و پیشرفت قرار بگیرد. با به پیش رفتن این روند ارتقا در شبکه کاردانو، شاهد افزایش قیمت این رمز ارز نیز بودیم، به طوری که توانست رکورد سه سال پیش خود را مجددا تسخیر کند.

فورک Mary کاردانو؛ انقلابی دیگر در این پلتفرم

کاردانو با نصب و راه اندازی فورک Mary، به تازگی گامی جدید در تحول و توسعه این شبکه برداشت که در نتیجه اعمال این فورک قراردادهای هوشمند روی این شبکه آزمایشی قرار خواهند گرفت. به احتمال زیاد تا اتمام ماه جاری میلادی این بروزرسانی جدید روی این شبکه به اجرا در خواهد آمد. این خبر از هم اکنون باعث هیجانی شدن بازار این ارز دیجیتال شده و قیمت کاردانو را افزایش داده است. با این حال کاردانو هنوز نتوانسته فاصله 1.33 دلاری خود را از زمان رسیدن قیمت آن به بالاترین نرخ خود در ژانویه 2018 پر کند. 
اعلام خبر این بروزرسانی با ایجاد بازار هیجانی قیمت این رمز ارز را در زمان نگارش این مطلب به محدوده 0.678 دلار رساند. از آخرین باری که قیمت کاردانو توانست این رقم را تجربه کند حدودا سه سال می گذرد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت تتر ایران علاوه بر اطلاع از نرخ لحظه ای کاردانو، با مطالعه مقاله مربوط به کاردانو چیست؟ شناخت کافی نسبت به این رمز ارز کسب نمایید.

افزایش قیمت کاردانو

عملکرد کاردانو در سال جدید میلادی

کاردانو با آغاز سال نو میلادی با قرار گرفتن در یک روند گاوی، مکرر در حال افزایش قیمت است. البته این روند صعودی نوساناتی نیز به همراه داشت. کوین ADA سال جدید میلادی را با قیمت 0.18 دلار شروع کرد و تنها در مدت یک هفته یعنی در 7 ژانویه توانست به قیمت 0.344 دلار برسد.
در هفته های بعدی با تجربه یک اصلاح قیمتی تا 0.25 دلار سقوط کرد، اما مجددا وارد کانال صعودی شده و تا نقطه مقاومت 0.4 پیشروی کرد. کاردانو در این محدوده به سطح مقاومتی پرقدرتی برخورد کرده و مجددا تا 0.3 دلار سقوط کرد. توکن ADA مدتی را در محدوده 0.344 سپری نمود.
با تغییر این روند در تاریخ 1 فوریه، قیمت کاردانو تا 0.44 دلار افزایش یافت و چند روزی در همین محدوده مورد معامله قرار گرفت، تا اینکه طی روز گذشته با یک رشد قابل توجه به 0.55 دلار رسید و بالاترین قیمت سه سال پیش خود را مجددا احیا کرد.

فورک های جدید کاردانو

قابلیت های جدید کاربردی در کاردانو

مطابق خبری که جدیدا توسط گروه IOHK اعلام شده، کاربران شبکه کاردانو می توانند از این پس اقدام به ایجاد توکن های شخصی سازی شده خود در انجام تراکنش ها کرده و از آنها در این فرایند استفاده نمایند.
ساخت و ایجاد این توکن های شخصی بوسیله کاربران، در بخشی از بروز رسانی جدید این شبکه تحت عنوان Goguen Mary پیش بینی شده است. این توکن های بومی روی شبکه اصلی کاردانو مستقر شده اند و کابران قادرند همانند توکن ADA در مواقع لزوم از آنها استفاده کنند.
مطابق اعلام تیم IOHK، توکن ADA همچنان توکن نظارتی این شبکه باقی خواهد ماند؛ ولی این آپدیت باعث تبدیل شدن کاردانو به شبکه ای Multi asset خواهد شد، به این معنی قادر به پشتیبانی از ارزهای دیجیتال مختلفی خواهد بود. به اعتقاد تیم توسعه دهنده این بروز رسانی باعث بوجود آمدن فرصت های نوآوارنه زیادی خواهد شد. تیم هاریسون که مدیریت مارکتینگ پروژه IOHK را برعهده دارد در این باره گفت: "قابلیت Multi asset به عنوان یک تکیه گاه جدید برای توسعه دهندگان در سرتاسر جهان خواهد بود تا بتوانند پتانسیل های کاردانو را گسترش دهند."

توسعه قابلیت های شبکه کاردانو


وجود چنین قابلیتی در فضای ارزهای دیجیتال بسیار کم سابقه است. در بیشتر پلتفرم ها به منظور پشتیبانی از دارایی های بومی از قراردادهای هوشمند و یا شبکه های جانبی استفاده می شود. نوآوری یکی از مشخصه های شناخته شده و مورد حمایت تیم کاردانو است که جامعه کریپتوکارنسی از این اشتیاق آگاه بود و از آن حمایت می کند. کاردانو در حال انجام بروز رسانی دیگری تحت عنوان Allegra است که با اعمال آن امکان قفل کردن توکن در شبکه فراهم خواهد آمد.
این بروزرسانی ها در آخرین فاز شبکه کاردانو با نام Voltire در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.
به اعتقاد تیم کاردانو برای اینکه این شبکه در مسیر واقعی عملکرد غیر متمرکز قرار بگیرد، بایستی علاوه بر اجرای صحیح زیر ساخت های توزیع شده که در فاز شلی معرفی شده اند، بلکه بایستی بتواند به مرور زمان عملکرد خود را به عنوان شبکه ای با استراتژی کاملا غیرمتمرکز ارتقا دهد.