پس از مدت ها شکست پی در پی رمز ارز ها، یک هفته اخیر بیت کوین و برخی از ارز های رمز نگاری شده دیگر حرکت آرومی را به سمت روند صعودی شروع کرده و با موفقیت به راه خود ادامه می دهند. امروز تاریخ 17 مرداد سال 1400، بالاخره بازار ارز دیجیتال به رنگ سبز درآمده و قیمت بیت کوین از مرز 45 هزار دلار عبور کرد.

 

 

تحلیل قیمت بیت کوین

سه روز اخیر برای بیت کوین بازه زمانی مناسبی بوده، زیرا اولین رمز ارز تولید شده در جهان روزبروز به سمت جایگاه های بالاتر می شتابد. از زمان اوج بیت کوین که قیمت 64 هزار دلار بود، این رمز ارز محبوب تا 29 هزار دلار سقوط کرد، اما در حال حاضر با تلاش های بازار گاوی، BTC در روند خوبی قرار گرفته و به جایگاه 45 هزار دلار بازگشته است. دان هلد مدیر بازاریابی کراکن، عقیده دارد روند بیت کوین مشابه سال 2013 است که قیمت بیت کوین به اوج خود رسید اما مجددا سقوط بدی را تجربه کرد، سپس با قدرت بیشتری افزایش یافت. بسیاری از تحلیل گران مجرب بازار از جمله ویلی وو، نیز همین عقیده را داشته و روند امروزی بیت کوین را مشابه سال 2013 می دانند و ایمان دارند که قیمت بیت کوین تا پایان سال جاری تا 80 هزار دلار نیز افزایش خواهد یافت.

همچنین شاخص ترس و طمع که یکی از مهم ترین ابزار های ترید است، بر روی عدد 74 قرار گرفته که نشان دهنده طمع سرمایه گذاران برای خرید بیت کوین است و همین امر نیز به خودی خود به افزایش قیمت هر چه بیشتر بیت کوین کمک فراوانی دارد.

 

 

وضعیت سایر رمز ارز ها

از گذشته نیز حرکت سایر رمز ارز ها به جز موارد استثنا، تا حد زیادی به قیمت بیت کوین وابسته بوده است. امروز نیز با افزایش قیمت پادشاه رمز ارز ها، برخی از ارز های رمز نگاری شده محبوب دیگری نیز رو به جلو حرکت کرده و پیشرفت چشمگیری داشته اند، ارز هایی مانند:

• اتریوم، 7 درصد
• ریپل، 9 درصد
• دوج کوین، 26 درصد

سه ارز بالا جزو رمز ارز هایی هستند که نسبت به چند ماه اخیر از پیشرفت خوبی برخوردار بوده و افزایش قیمت چشمگیری داشته اند. در حال حاضر قیمت اتریوم از مرز 3 هزار دلار عبور کرده و دوج کوین با افزایش قیمت بیش از 26 درصد تنها در طی یک شبانه روز، نام خود را میان بازار ارز دیجیتال درخشان نموده اند.