بیت کوین که از اواسط ماه آوریل شروع به ریزش قیمت کرد و از سطح 64 هزار دلار به زیر کانال 50 هزار دلار سقود کرد، امروز به روند صعودی بازگشت. طی چند روز اخیر قیمت بیت کوین تا سطح مقاومتی 47 هزار دلار رسید و سرمایه گذاران را به وحشت انداخت، اما از آزمایش این سطح مقاوتی سربلند خارج شد و خود را برای سطح کلیدی 54 هزار دلار آماده می کند. تحلیل گران گفته بودند اگر بیت کوین سطح 47 هزار دلار را شکست ندهد ممکن است تا قیمت 38 هزار دلار کاهش یابد اما در حال حاضر BTC نشانه هایی از امیدواری برای رسیدن به سطح های بالا تر دارد. در حال حاضر قیمت بیت کوین در جایگاه 54 هزار دلار قرار دارد.

 

 

تحلیل قیمت بیت کوین

از تاریخ 29 فروردین که روند نزولی بیت کوین آغاز شد این اولین بار است که افزایش قیمت را تجربه می کند و به سطح 54 هزار دلار بازگشته است. همچنین با افزایش قیمت بیت کوین در امروز باری دیگر ارزش بازار ارز دیجیتال که به زیر 2 تریلیون دلار رسیده بود دوباره به 2 تریلیون دلار بازگشت. اگر قیمت بیت کوین از سطح 54 هزار دلار نیز عبور کند شکست سطح های بعدی آسان تر بوده و سطح های 55 و 56 هزار دلار مورد آزمایش قرار می گیرند، اما اگر بیت کوین روند صعودی خود را حفظ نکند دوباره به جایگاه 47 هزار دلار سقوط خواهد کرد. نمودار میانگین متحرک 100 ساعته بیت کوین خبر از فعالیت بازار گاوی و خرید در سطح 54 هزار دلار را نشان می دهد و این یعنی هنوز سرمایه گذاران علاقه مند به خرید بیت کوین وجود دارند که همین خرید ها باعث حمایت از جایگاه جدید BTC شده است.

از سوی دیگر برخی از تحلیل گران احتمال می دهند افزایش قیمت بیت کوین تا 54 هزار دلار یک پولبک باشد و عقیده دارند اگر قیمت در سطح 53 هزار دلار تثبیت بشود افزایش قیمت حقیقی بوده و خبری از پولبک نیست. خبر بد این است طی کاهش قیمت شدید بیت کوین در چند روز گذشته حجم عظیمی از لیکویید در بازار ثبت شده است، بر اساس گزارش Bybt میزان 239.52 قرارداد آتی بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال لیکویید شده است.