بیت کوین که یک هفته بسیار ناپایدار را تجربه کرده بود طی دور روز اخیر توانست در عرض 24 ساعت از 32000 هزار دلار به 38500 دلار برسد. بیت کوین به همراه بسیاری از ارزهای دیجیتال دو روز توام با ریزش را تجربه کرده بودند که این روند به نسبت روزهای قبل صعودی شده و ارزش این رمز ارزها در حال افزایش مجدد است. در مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای رمز نگاری شده در حدود 965.61 میلیارد دلار تخمین زده شده است که در مقایسه با دو روز پیش روند افزایشی 9.4 درصدی را نشان می دهد. این اتفاق زمانی رخ داد که ایلان ماسک بیت کوین را به نمایه توییتر خود اضافه کرد. و بعد از آن روند رو به رشدی در نمودار حرکتی ارزش بیت کوین مشاهده نشد و مجددا بیت کوین در ساعات بعدی به طور قابل ملاحظه ای روند نزولی به خود گرفت.

بیت کوین در تلاش برای بازگشت به روند صعودی


در این مدت قیمت بیت کوین با یک مقاومت نسبی در منطقه 34500 دلار مواجه شده و مجموع ارزش بازار جهانی بیت کوین در حال نزدیک شدن به یک هزار میلیارد دلار قرار دارد که این رقم روند رشدی بیش از 10 درصدی بازار را نسبت به روز قبل نشان می دهد.
 در خبری دیگر رئیس بانک مرکزی انگلیس طی سخنرانی خود در نشست مجمع جهانی اقتصاد که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اعلام کرد که امکان دارد طی سال های آینده با توسعه تکنولوژی بیت کوین و سایر ارزهای رایج با ارزهای دیجیتال نسل جدید جایگزین شوند. اندرو بیلی افزود روش های نوین پرداخت دیجیتالی در دنیای امروز ماندگار خواهند ماند اما ممکن است ارزهای دیجیتالی به شکلی فعلی تا ابد باقی نمانند و ممکن است با تکنولوژی های پیشرفته تر، با ثبات بیشتر و طراحی های نوین دیگر جایگزین شوند که جایگزینی برای ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین خواهند شد.
موسسه بلک راک به عنوان بزرگترین موسسه مدیریت دارایی جهان، اعلام کرده که در دو زیر مجموعه خود آغاز به معامله اوراق مشتقه مبتنی بر بیت کوین کرده است. در حال حاضر هیچ کدام از بازار گردانهای آمریکایی از منابع بیت کوین جداگانه برخوردار نیستند اما با این حال بسیاری از مدیران اجازه دارند تا بخشی از سبد دارایی خود را به نگهداری از بیت کوین و یا سایر ارزهای رمز نگاری شده اختصاص دهند. 
در خبری دیگر اعلام شده که یک شرکت مدیریت دارایی در آمریکا درخواستی را مبنی بر پذیرش ایجاد صندوق های ETF مبتنی بر بیت کوین به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارسال کرده است. در صورت موافقت با این درخواست و در پی اجرایی شدن آن، به احتمال زیاد بایستی منتظر ورود سرمایه های جدید به بازار ارزهای دیجیتال باشیم.

بازگشت بیت کوین


در حال حاضر بعضا شاهد اعتراضات به عدم وجود نظارت کافی بر بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال هستیم. پس از اظهار نظر کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در رابطه با بیت کوین و نام بردن از بیت کوین به عنوان ابزاری برای پولشویی و انجام اعمال مجرمانه، ژانت یلن، گزینه تصدی وزارت خزانه داری آمریکا نیز بر افزایش نظارت بر بازار بیت کوین به منظور مقابله با جرایمی مانند پولشویی تاکید کرده است.
هم اکنون بیت کوین 69 درصد از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده و اتریوم نیز بعد از بیت کوین با داشتن 13 درصد از این سهم در جایگاه دومی جای گرفته است. قیمت اتریوم در حال حاضر 1302.83 دلار معامله می شود. بیت کوین را 12 سال پیش شخص یا گروهی ناشناس از معامله گران که نام مستعار ساتوشی ناکاموتو را برای خود انتخاب کرده بودند، در بستر فناوری بلاک چین خلق کردند و معاملات اولیه در آن از سال 2009 کلید خورد. 
قیمت بیت کوین هم اکنون با تجریه ریزشی دوباره در دوزادهمین روز از بهمن در حدود 33,600 دلار معامله می شود. از شما همراهان گرامی دعوت می کنم برای اطلاع از نرخ لحظه ای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به وب سایت تتر ایران مراجعه نمایید.