بیت کوین، اولین رمز ارز جهان، در ماه گذشته به آخرین نقطه اوج رکورد خود در سال 2021 رسید و برای اولین بار شاهد ارزش بالای 68000 دلار بود، اما در اوایل ماه دسامبر، دوباره به قیمت زیر 46000 دلار کاهش یافت؛ این نقطه را میتوان آخرین نقطه اوج افزایش بسیار زیاد برای قیمت بیت کوین از شروع سال 2021 تا ماه ژانویه سال مذکور دانست. درست است پیش‌بینی قیمت بیت‌ کوین بسیار دشوار است و به به عوامل بسیاری در بازار بستگی دارد، اما علیرغم نوسانات زیاد، بسیاری از کارشناسان معتقدند رمز ارز بیت کوین در راه عبور از مرز 100000 دلار است، اگرچه نظرات در مورد اینکه دقیقاً چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد، متفاوت است. از آنجا که بیت کوین در طول این سال ها به اندازه هر ارز دیجیتال دیگری در بازار افزایش ارزش خود را نشان داده است، پس منطقی است که سرمایه گذاران بیت کوین کنجکاو باشند که این رمزارز محبوب در نهایت تا چه حد می تواند بالا برود. 
از اولین رمز ارز جهان که بگذریم، قابل ذکر است که بنا به نوشته کرپتو نیوز تعدادی از شرکت هایی که در حوزه رمزارزها فعالیت می کنند، در زمان نزدیک شدن به پایان سال، پیش بینی های خود را در این زمینه برای سال 2022 اعلام کرده و به اشتراک گذاشته اند. 

etherum

همانطور که بعضی از شرکت‌ های فعال در زمینه صنعت کریپتو در مورد آینده شبکه اتریوم (ETH)، باتوجه به وجود کارمزدهای بسیار بالای تراکنش در این شبکه، نگاه خوشبینانه ای دارند، همانگونه نیز نسبت به رشد سایر ارزهای دیجیتال، از نگاهی مثبتی برخوردارند، البته ناگفته نماند که برخی دیگر معتقدند اتریوم از سوی بلاک ‌چین ‌های لایه یک و راه‌ حل ‌های لایه دوم با رقابت شدیدی روبه رو خواهد شد.
برای مثال ینون فنگ، یکی از بنیان‌ گذاران پلتفرم معاملات مشتقات غیرمتمرکز قراردادهای دائمی اظهار نظر کرده و گفته است که زمانی که اتریوم به اثبات سهام منتقل شود، شاهد کاهش کارمزد تراکنش در لایه یک - خود شبکه اتریوم - خواهیم بود که این خود باعث استحکام موقعیت اتریوم برای استفاده از برنامه‌های DeFi می شود.
ویل هاربورن، مدیرعامل و یکی دیگر از بنیان ‌گذاران پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) نیز نظر خود را در این خصوص بیان کرده و گفته است که جایگاه اتریوم به‌ عنوان یک لایه پایه مستحکم خواهد شد که در حالت کلی، تمام این نظرات به سریع تر و ارزان تر شدن تراکنش ها در این شبکه اشاره دارند.

gamefi

پیش تر به رشد سایر ارزهای دیجیتال نیز اشاره کردیم و گفتیم علاوه بر افزایش ارزش بیت کوین و اتریوم، شاهد روند صعودی سایر رمزارزها نیز خواهیم بود. یکی از همین رمزارزها، گیم‌ های رمزارزی است که پیش بینی شده در سال 2022 رشد خواهند کرد.
جوری آرمبراستر، مدیرعامل پلتفرم اتیک‌هاب، GameFi یا بازی برای کسب درآمد را بهترین فضا برای کسب بیشترین پتانسیل رشد می بیند، چراکه می گوید این، آسان ‌ترین راه برای بیش از یک میلیون نفر در پیوستن به اکوسیستم طی یک تا ۲ سال است. 
جورج هاراپ، یکی از بنیان ‌گذاران سولانا (SOL)  پروتکل استپ فایننس مبتنی دی‌فای و شخص دیگری است که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می کند. وی نسبت به بخش بازی‌ های رمزنگاری نگاهی خوشبینانه دارد، اما معتقد است که آن ها نه به لایه یک اتریوم بلکه به راه ‌حل‌ های مختلف لایه دوم و بلاک ‌چین‌ های جایگزین مانند سولانا تکیه دارند.