دوج کوین باری دیگر با توییت جدید ایلان ماسک، برای مدت کوتاهی افزایش قیمت را تجربه کرد. مدیر عامل تسلا اخیرا توییت خنده داری در مورد دوج کوین به انتشار گذاشته است که پس از این شوخی به طور قابل پیش بینی، قیمت دوج کوین 8.5 درصد افزایش یافت. این بار ایلان ماسک از آهنگ محبوب Baby Shark که توسط کره جنوبی نواخته شده است، برای شوخی با دوج کوین استفاده کرد و در توییت خود به جای بیبی شارک، نوشت Baby doge. ظاهراً این به اندازه کافی برای طرفداران او خوب بود که به رمز ارز دوج کوین کمک کند برای مدت کوتاهی از مارپیچ نزولی خود خارج شود. اما تاثیر گذاری این توییت مانند همیشه نبود و تنها برای مدت کوتاهی قیمت دوج را پامپ کرد.

 

 

آیا تاثیر گذاری ایلان ماسک بر دوج کوین از بین رفته؟

ایلان ماسک که یکی از محبوب ترین و موفق ترین افراد جهان است، همیشه بر روی رمز ارز ها چه بیت کوین و چه دوج کوین تاثیر گذاری شدیدی داشته، به طوری که تنها با یک حرف کوچک وی بازار ارز دیجیتال دچار پامپ و دامپ می شود. برای اطلاعات بیشتر در این باره به مقاله پامپ و دامپ چیست؟ مراجعه نمایید.

آهنگ Baby Shark، در نوامبر سال گذشته به یک موفقیت بزرگ در YouTube تبدیل شد. به نظر می رسد ماسک از محبوبیت این آهنگ برای جلب توجه مخاطبان بیشتر و تحت فشار قرار دادن روند صعودی ارز دوج استفاده کرده است. با آنکه انتشار این توییت باعث افزایش قیمت دوج کوین از 0.2 دلار به 0.26 دلار شد، اما تاثیرگذاری توییت های قبلی ایلان ماسک بیشتر بود. برخی از فعالان حوزه ارز دیجیتال بر این باورند تاثیر حرف های ایلان ماسک از روی ارز دوج کوین برداشته شده و دیگر باعث افزایش قیمت آن نمی شود، برخی دیگر نیز معتقد اند در حال حاضر به دلیل مساعد نبودن شرایط بازار ارز دیجیتال و سقوط تمامی رمز ارز ها است که قیمت دوج کوین مانند همیشه جهش های عظیم را تجربه نمی کند.

 


جالب است بدانید رمز ارزی به نام Baby Doge Coin، در بازار موجود است که پس از توییت ایلان ماسک با رشد 35 درصدی مواجه شد، اما قیمت این رمز ارز آنقدر پایین است که کوین مارکت کپ نمی تواند ارزش بازار آن را حساب کند و با عدد صفر نشانش می دهد. قیمت این ارز کم تر شناخته شده در محدوده 0.00000001 دلار قرار داشت که پس از توییت ایلان ماسک 35 درصد جهش قیمتی را شامل شد.