این روز ها همراه با محبوبیت ارز دیجیتال و افزایش استخراج رمز ارز ها، انرژی زیادی که برای ماینینگ مصرف می شود باعث نگرانی افراد جوامع مختلف شده است. همانطور که می دانید استخراج بیت کوین و سایر ارز های رمز نگاری شده به مصرف برق و انرژی زیادی نیاز داشته و از خطرات زیست محیطی برخوردار می باشد. اما ایلان ماسک تفکر خلاقانه ای برای حل این مشکل به جامعه ماینینگ ارائه داده است. هر چند این ایده کمی عجیب به نظر می رسد اما ایلان ماسک گفته در راستای توسعه دوج کوین از این روش استفاده خواهد کرد. ایلان ماسک روز 30 می اعلام کرد قصد دارد از گرمای استخراج دوج کوین برای تامین آب گرم جکوزی ها استفاده کند.

 


تامین آب گرم با استخراج دوج کوین!

ایلان ماسک هفته گذشته اعلام کرد تصمیم دارد با هدف توسعه دوج کوین، با بنیان گذاران این میم کوین پر بازده همکاری کرده و قیمت دوج کوین را بسیار افزایش دهد. حال پس از گذشت یک هفته ایلان ماسک راهکار جدیدی برای کاربردی تر شدن ارز دوج کوین ارائه داده است. ماسک قصد دارد از طریق گرمایی که برای استخراج دوج کوین به دست می آید آب گرم برای جکوزی ها تامیین کند. این ایده ابتدا توسط توییتر Blockfolio ارائه شده است، ایلان ماسک در این باره می گوید:

« اهمیتی نمی دهم چگونه این کار امکان پذیر است، فقط این ایده را محقق کنید.»

ایلان ماسک عقیده دارد در آینده دوج کوین جایگزین بیت کوین خواهد شد، زیرا استخراج دوج کوین از ماینینگ بیت کوین بسیار به صرفه تر است و به هزینه و انرژی کم تری نیاز دارد. به همین دلیل ایلان ماسک با ارائه این ایده درصدد است استفاده از دوج کوین را افزایش دهد. ایده تامین گرما با استخراج ارز دیجیتال در سال 2018 نیز پیشنهاد شده بود، فردی به نام کمیل بریخا از این روش در گلخانه خود استفاده کرده و گرمای گلخانه اش را با استخراج ارز دیجیتال تامین کرده است. به همین ترتیب می توان گفت این روش در گذشته نیز کاربرد داشته است.