شرکت اپل با در اختیار داشتن یک موقعیت شفاف قصد دارد تا سازوکار خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به کاربران خود ارائه کند. این اقدام می تواند منجر به افزایش سهم این شرکت در بازار ارزهای دیجیتال شود.
به نقل از خبرگزاری رویترز و بنا به گزارش تحلیلی RBC از بازارهای سرمایه، با توجه به دسترسی این شرکت به نرم افزارهای کلاس جهانی و اکوسیستم ایمنی، اپل قادر است به راحتی با موانع پیش رو مانند قوانین شناخت مشتری و سایر مقرراتی که می تواند سرمایه گذاری افراد در ارزهای دیجیتال را محدود کند، مقابله نماید. گزارش ها حاکی است که این شرکت درصدد ارائه یک سیستم بسته ای است که بواسطه آن بتواند جلوی انجام فعالیت های مخرب را بگیرد، همچنین امنیت دارایی های خود را ارتقا داده و زمینه دسترسی سریع به خریداران و فروشندگان را فراهم آورد.
این گزارش در ادامه به این موضوع اشاره می کند که چنانچه اپل که در حال حاضر از یک برنامه کیف پول برخوردار است، بتواند با قدم نهادن در این مسیر، در پیشبرد این هدف موفق عمل کند، به احتمال زیاد در آینده ای نه چندان دور ایالات متحده بتواند خود را به عنوان یک کشور پیشرو در حوزه ارزهای دیجیتال در سطح جهانی مطرح کند و در همین راستا احتمال به تعطیلی کشیده شدن صنعت ارزهای دیجیتال توسط دولت این کشور بنا به دلیل ورود شرکت های بزرگ به این حوزه کمتر خواهد شد. در گزارش RBC آمده است: "چنانچه ایالات متحده بتواند حجم بیشتری از دارای های رمزنگاری شده اعم از بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار بگیرد، ممنوع کردن استفاده از این دارایی ها منطقی نخواهد بود."

اپل خدمات ارزهای دیجیتال ارائه می دهد


انتشار این خبر به روزی بر می گردد که در آن شاهد اعلام خبر خرید بیت کوین از سوی تسلا بزرگترین شرکت طراحی و ساخت خوردوهای برقی که مدیریت آن بر عهده ثروتمندترین فرد جهان یعنی ایلان ماسک می باشد بودیم. این شرکت در اطلاعیه خود خبر از خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین داده و اشاره کرد که قرار است این شرکت در آینده ای نه چندان دور اقدام به پذیرش این ارز دیجیتال به عنوان یک روش امن پرداخت نماید. در پی این خبر قیمت بیت کوین به شدت افزایش یافت. بیت کوین با تجریه افزایش قیمتی تا اوج 48,000 دلار در دو روز گذشته امروز در 22 بهمن 99 با اصلاح قیمت جزئی در محدوده 46,700 دلار معامله می شود. شما می توانید جهت دنبال کردن نرخ لحظه ای ارز های دیجیتال به وب سایت تتر ایران مراجعه نمایید.
اپل تا به امروز رویکردی محتاطانه در رابطه با ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده بود. حتی در اقدامی در سال 2014، اقدام به حذف کیف پول های نرم افزاری ارزهای دیجیتال از اپ استور خود کرد. اما این تصمیم بعدها لغو شد. با این وجود، استخراج ارزهای دیجیتال در موبایل های ساخت این شرکت همچنان ممنوع می باشد. همچنین اجازه استفاده از کارت های اعتباری اپل کارت را به برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال صادر نکرده است.