به گزارش رویترز از تاریخ 12 فروردین سال 1400 تمام شهروندان آمریکا می توانند با پرداخت ارز دیجیتال از خدمات PayPal استفاده کنند. این شرکت پرداخت الکترونیکی در گذشته نیز علاقه مندی خود را به حوزه ارز دیجیتال اعلام کرده بود. شرکت پی پل با ارائه پرداخت های مالی به امن ترین شکل ممکن به غول صنعت پرداخت های مالی معروف می باشد که از سال 1998 تا به امروز فعالیت خود را بی هیچ کم و کاستی ادامه داده است.

 

 

نحوه پرداخت ارز دیجیتال در پی پل

پس از اعلام امکان پرداخت با ارز دیجیتال توسط پی پل این شرکت توضیح داد: مشتریانی که بیت کوین، اتر، بیت کوین کش و لایت کوین را در کیف پول های دیجیتال PayPal نگهداری می کنند اکنون می توانند دارایی های خود را در هنگام پرداخت به ارزهای فیات تبدیل کنند. دن اس شولمن (Dan Schulman) مدیر عامل شرکت پی پل در رابطه با فعالیت جدید این کمپانی با استفاده از رمز ارز در گزارش با رویترز اینگونه گفت:

<<این اولین بار است که شما می توانید از ارزهای رمزنگاری شده به همان شیوه کارت اعتباری یا کارت نقدی در داخل کیف پول PayPal خود استفاده کنید.>>

با آنکه قیمت بیت کوین و سایر رمز ارز های پایه روز بروز افزایش میابد اما این اقدام از طرف بزرگترین شرکت پرداخت مالی باعث صعود هر چه بیشتر بازار ارز دیجیتال می شود. دن شولمن همچنین افزود:

<<ما فکر می کنیم این یک نقطه ای است که ارزهای رمزپایه از مرحله خرید، فروش و سرمایه گذاری حرکت می کنند تا به یک منبع مالی قانونی تبدیل شوند تا معاملات در دنیای واقعی را با میلیون ها بازرگان انجام دهید.>>

 

 

پس از تمام این صحبت ها پی پل اعلام کرد برای پرداخت ها با ارز دیجیتال هیچ هزینه کارمزدی دریافت نمی کند اما فقط یک نوع کوین برای هر خرید قابل استفاده است. به گفته PayPal در حال حاضر امکان استفاده از این سرویس تنها برای کاربران آمریکایی موجود است اما در آینده تصمیم به گسترش آن در سایر کشور ها دارند.