با آنکه هنوز محدودیت های استخراج ارز دیجیتال در چین ادامه دارد، قیمت بیت کوین سقف جدیدی لمس کرده و در حال حاضر با قیمت 41،400 دلار خرید و فروش می شود. همچنین آمار نشان می دهد سختی شبکه بیت کوین که از تاریخ 31 می، به پایین ترین حد خود رسیده بود مجددا افزایش یافته که به نفع روند صعودی بیت کوین می باشد. افزایش سختی بیت کوین نشان دهنده از سر گیری فعالیت ماینر ها و استخراج بیشتر بیت کوین است، زیرا هر چه میزان استخراج بیشتر شود سختی شبکه نیز افزایش میابد. اخیرا با قانونگذاری های سفت و سخت چین درمورد استخراج بیت کوین، هش ریت شبکه آن کاهش یافته بود اما به نظر می رسد ماینر های چینی با مهاجرت به کشور هایی مانند کانادا، قزاقستان و غیره دوباره استخراج بیت کوین را آغاز کرده اند.

 


افزایش هش ریت بیت کوین چه کمکی به قیمت می کند؟

مقررات سخت گیرانه رمزنگاری چین، به معنای تعطیلی بسیاری از مشاغل چینی در اکوسیستم استخراج بیت کوین بود و ناپدید شدن ناگهانی ماینر های بیت کوین از شبکه منجر به کاهش نرخ هش شد. به این دلیل که تقریبا 90 درصد ماینر های بیت کوین در چین به فعالیت می پرداختند و ممنوعیت های استخراج ارز دیجیتال در چین، بخش عظیمی از ماینینگ بیت کوین دچار مشکل شد. اما تحقیقات نشان می دهد میزان فعالیت ماینینگ دوباره افزایش یافته و این باعث شده نرخ هش نیز افزایش یابد، در حال حاضر هش ریت بیت کوین مقدار 103.72 اگزاهش بر ثانیه احتساب می شود که از میزان هش ریت چند ماه اخیرش بالا تر است.

 

 

با این حال همچنان دولت چین بر ممنوعیت استخراج رمز ارز ها در این کشور پافشاری می کند و گفته است فعالیت های مربوط به کریپتوکارنسی برای کشور مناسب نیست. اما به نظر می رسد دولت چین در جلوگیری از افزایش محبوبیت بیت کوین میان ماینر های این کشور موفق نبوده و تحلیل گران بر این باورند ماینر های چینی فعالیت خود را مجددا در کشور های دیگر از سر گرفته و به همین دلیل است که سختی شبکه بیت کوین افزایش یافته است، البته افزایش قیمت بیت کوین و عبور آن از مرز 40 هزار دلار نیز باعث علاقه مندی هر چه بیشتر ماینر ها به استخراج این رمز ارز محبوب شده است.