ارز دیجیتال لونا با نماد اختصاری LUNA، که رمز ارز بومی شبکه Terra است، در تاریخ 20 شهریور 2021، با افزایش قیمت 700 درصدی خود معامله گران را شوکه کرد. این رمز ارز بومی برای اولین بار است که رکورد قیمتی خود را شکسته و با قیمت 44.34 دلار معامله شود. با آنکه بیت کوین در این هفته مجددا دچار کاهش قیمت شده و در محدوده 45 هزار دلار درجا می زند، اما آلتکوین هایی مانند لونا، الگوراند و سولانا رشد قیمتی خوبی را تجربه کرده اند.

 


دلایل افزایش قیمت لونا

فروش اولین پروژه بلاک چین بر روی شبکه برنامه ریزی Terra، به نام SpaceLoot به اتمام رسید. این پروژه که در صفحه فروش خود نوشته " NFT ها سفینه ای برای سفر بین ستاره ای شما هستند" به تازگی به اتمام رسیده و باعث افزایش قیمت لونا شده است. همچنین پس از به اجرا درآمدن طرح تشویقی تامین بودجه پروژه ‌ها به نام پراجکت دان، این رشد قیمتی بیشتر شده است. از زمانی که معرفی نامه Project Dawn، صورت گرفته است قیمت لونا بیش از 700 درصد رشد قیمتی را شاهد می باشد، این پروژه یک طرح تشویقی مالی و تامین بودجه برای اکوسیستم ترا است که قرار است در بهبود زیرساخت‌های حیاتی این پلتفرم نقش آفرینی کند.

 

 

علاوه بر به اتمام رسیدن Project Dawn، بروزرسانی کلمبوس ۵ در شبکه اصلی که در تاریخ ۲۹ سپتامبر ارائه خواهد شد نیز در غوغای قیمت لونا بی تاثیر نبوده است. در نتیجه می توان گفت توسعه شبکه لونا و طرح تشویقی Project Dawn، تاثیر بسزایی در افزایش قیمت لونا داشته است. دو وان هم بنیانگذار شبکه ترا، در این باره توضیح داده:

« ۱۵۰ میلیون دلار برای ایجاد یک سازمان core Cosmos contributor، سرمایه گذاری در زیرساخت نود اکوسیستم و ایجاد تنوع در زیرساخت های تایید کننده و اوراکل، اختصاص داده شده.»

با توجه به ارائه خدمات منحصر به فرد شبکه ترا، توکن بومی این شبکه به نام لونا در روند گاوی قرار گرفته و اخیرا از پیشرفت چشمگیری برخوردار شده است. نظر شما درباره رمز ارز لونا و قیمت آن چیست؟ آیا آینده خوبی در انتظار ارز دیجیتال لونا است؟