رمز ارز ADA که یکی از رقبای اصلی شبکه اتریوم و سایر پلتفرم های برنامه غیر متمرکز، محسوب می شود تنها در طی یک هفته گذشته به طور ناگهانی 50 درصد رشد قیمت را تجربه کرده است. البته درست است که افزایش قیمت مجدد بیت کوین تا 47 هزار دلار در افزایش قیمت سایر رمز ارز ها موثر واقع شده است، اما با این حال ارز دیجیتال کاردانو نسبت به رمز ارز های دیگر پیشرفت چشمگیری داشته و با رشد قابل توجهی که در یک هفته اخیر داشته است در رتبه 3 بازار قرار گرفته.

 

 

دلایل افزایش قیمت کاردانو

درواقع کاردانو همیشه از زیرساخت قوی برخوردار بوده و پلتفرم نسل سومی است که از نظر شبکه، با اتریوم در رقابت است. برای زمان طولانی، بنیان گذاران کاردانو خبر از اجرای هارد فورک Alonzo می دادند و ادعا داشتند در حال اعمال تغییرات گسترده در این شبکه می باشند که در آینده کاردانو و کارکرد بهینه تر آن تاثیرات بسیار مثبتی خواهد داشت. این هارد فورک قرارداد های هوشمند را برای شبکه اصلی و بلاک چین کاردانو فعال می کند که تغییر عظیمی در این شبکه است، قابلیت قرارداد هوشمند به کاردانو اجازه می دهد تا برنامه های بیشتری از جمله سیستم عامل های موسوم به امور مالی غیر متمرکز را که امکان وام دهی و تجارت خودکار ارز های رمزنگاری شده را فراهم می کند، در خود جای دهد.

همانطور که می دانید امروزه فعالیت در حوزه دیفای نیز به اندازه خرید و فروش رمز ارز از محبوبیت زیادی برخوردار شده که سرمایه گذاران بسیاری در این عرصه به فعالیت می پردازند. هارد فورک Alonzo به کاردانو این امکان را می دهد افراد خلاق بتوانند از طریق این شبکه از مزیت های بسیار دیفای استفاده کرده و از خدماتی مانند قرض دادن یا گرفتن وام از طریق کریپتو، استفاده از قرارداد های هوشمند و غیره بهره مند شوند.

هفته گذشته چارلز هاسکینسون اعلام کرد به زودی تاریخ اجرا شدن هارد فورک Alonzo، در کاردانو اغلام شده و قرارداد های هوشمند در بلاک چین این شبکه فعال می شوند که این اصلی ترین علت اوج گرفتن کاردانو به شمار می رود. این هارد فورک مهم در 12 سپتامبر 2021 به اجرا در می آید.

 

 

این پیشرفت می تواند شبکه را در موقعیت بهتری برای به چالش کشیدن اتریوم قرار دهد، که در حال حاضر پیشتاز بلاک چین با قابلیت قرارداد هوشمند است. در حال حاضر با توجه به تغییرات جدیدی که قرار است در شبکه کاردانو اعمال شود، باعث شده قیمت کاردانو به اوج سه ماهه خود برسد و از مرز 2 دلار عبور کند.