این روز ها بازار طلا و ارز نوسانات شدیدی را تجربه می کند، در طول این هفته قیمت ها به شدت افزایش یافته و نرخ دلار وارد کانال 22 هزار تومان شده، همین امر باعث افزایش قیمت ارز های دیجیتال در ایران می شود، با تتر ایران همراه باشید.

 

افزایش قیمت دلار


افزایش قیمت دلار


در هفته های گذشته قیمت دلار با افزایش 3 هزار تومانی از 19,000 به 22,000 تومان رسید و قیمت سکه از 10 میلون تومان عبور کرده است، یکی از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت، کاهش فروش نفت و همچنین رکود صادرات می باشد، موج دوم کرونا و افزایش تقاضا مردم برای خرید ارز و طلا در این افزایش قیمت بی تاثیر نیست، امروز (17 تیر) قیمت دلار با کمی کاهش به 21,700 تومان رسیده است.

همانطور که می دانید بازار طلا، ارز، خودرو و موارد دیگه ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند و با افزایش قیمت در بازار هر کدام، قیمت موارد دیگر نیز بالا می رود، البته می توان گفت تاثیر اصلی را قیمت دلار بر روی سایر بازار ها دارد. اما امروزه بازار دیگری به نام بازار ارز های دیجیتال وجود دارد، قیمت دلاری ارز های دیجیتال معمولا تغییرات کوچکی داشته و رمز ارز هایی مانند تتر که قیمت آن برابر با 1 دلار است، در بازار جهانی افزایش قیمتی را تجربه نمی کنند، اما در ایران همه چیز متفاوت است، زیرا قیمت دلار روزانه افزایش قابل توجهی دارد.

 

خرید و فروش ارز دیجیتال


سود بازار های ارز دیجیتال


در ماه اخیر بازار ارز های دیجیتال نوسان کمی را در سطح جهانی داشته، اما نوسانات قیمت دلار در ایران باعث می شود که قیمت رمز ارز ها به صورت لحظه ای تغییر کند، جالب است بدانید که روز گذشته (16 تیر) قیمت جهانی بیت کوین با کاهش همراه بوده اما قیمت آن در ایران از حدود 195 میلیون تومان به 205 میلیون تومان رسیده است، امروز با افزایش قیمت جهانی و رسیدن ارزش آن به 9240 دلار، قیمت ریالی این رمز ارز به 210 میلیون تومان نزدیک شده است.

همانطور که گفته شد قیمت جهانی تتر برابر با 1 دلار بوده و همین امر سبب شده که در بازار بین المللی نوسان قیمت نداشته باشد، اما نوسانات قیمت دلار سود خوبی را برای دارندگان این ارز دیجیتال رقم زده است، می توان گفت در 3 ماه گذشته سرمایه گذاری و خرید تتر نسبت به سایر ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، سودده تر بوده است. اگر در سه ماه گذشته خرید و فروش تتر داشته اید احتمالا از قیمت این رمز ارز مطلع هستید، قیمت تتر در اوایل اردیبهشت نزدیک به 15,400 تومان بود، اما در روز های اخیر این ارز دیجیتال با قیمتی نزدیک به 22,500 تومان معامله می شود که نشان دهنده سودی بیش از 40 درصد در طول 3 ماه گذشته است. نظر شما راجع به این ارز دیجیتال چیست؟ بنظر شما سود سرمایه گذاری در بین کوین بیشتر است یا تتر؟