پس از پیدایش بیت کوین برخی رمز ارز های دیگر با نام آلتکوین به بازار ارائه شدند که امروزه 38 درصد از کل بازار ارز دیجیتال را تشکیل می دهند و افزایش قیمت بیت کوین باعث پیشروی تعدادی از آلتکوین ها نیز شده است.

 

 

5 آلتکوین که با قیمت بیت کوین افزایش قیمت داشتند

•    ETHEREUM
•    POLKADOT
•    KARDANO
•    BINANCE COIN
•    RIPPLE

 

 

اتریوم تنها کوینی است که بعد از قیمت بیت کوین از بالاترین قیت بازار ارز دیجیتال برخوردار است اما به غیر از اتریوم آلتکوین های نام برده در بالا نیز از افزایش قیمت چشمگیری در این هفته برخوردار بودند. رکورد شکنی تاریخی پولکادات نیز باعث سر و صدای زیادی در اخبار روز جهان شد و پس از آن کاردانو بود که در هفته گذشته رکورد قیمتی 3 سال اخیر خود را شکست. ریپل نیز در دسته آلتکوین قرار دارد و پیشرفت خوبی داشت اما اخیرا حواشی شکایت کمیسیون بورس آمریکا از ریپل باعث پسرفت ریپل و کاهش قیمت آن شد اما هنوز جزو آلتکوین های شناخته شده می باشد، علاوه بر ارز رمز های نام برده بایننس کوین نیز رکورد جدید قیمتی را ثبت کرد. 


آلتکوین چیست؟

آلتکوین به نوع دیگری از ارز دیجیتال گفته می شود که بعد از کسب موفقیت بیت کوین در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال ساخته و به بازار ارائه گردید، در واقع اصطلاح آلتکوین برای تمام رمز های پایه غیر از بیت کوین به کار می رود. این هفته قیمت بیت کوین به 56.000 دلار رسید و تاثیر مستقیمی بر آلتکوین ها داشت زیرا تعدادی از التکوین ها پیشرفت چشمگیری داشتند که از بهترین آنها می توان به ارز دیجیتال اتریوم ETH اشاره کرد.

 


 

در حال حاضر آلتکوین های ذکر شده بهترین کوین های سرمایه گذاری هستند که در جدول 10 ارز برتر جهان قرار دارند و مانند بیت کوین پیشرفت قیمتی اخیرشان نسبت به بقیه ارز های دیجیتال بیشتر بوده است.