همیشه نام دوج کوین را در کنار ایلان ماسک مدیر تسلا شنیده اید، اما این بار ویتالیک بوترین خالق اتریوم، رضایت خود را از ارز دیجیتال دوج کوین اعلام کرده و گفته است 4.3 میلیون دلار از سرمایه گذاری در این رمز ارز کسب کرده است. اخیرا ویتالیک بوترین در نشست خبری به نام  Lex Fridman Podcast حضور یافته است که در این مصاحبه در مورد مزایای سرمایه گذاری بر ارز دوج کوین صحبت داشته. بوترین از سرمایه گذاری 25،000 دلاری خود روی دوج کوین در سال 2016، چیزی بیش از ۴ میلیون دلار سود کرده است. وی در مصاحبه ای که داشت گفته است: سرمایه گذاری در دوج کوین یکی از بهترین سرمایه گذاری ‌های عمرم بود.

 

 

سود ۴ میلیون دلاری از دوج کوین

دوج کوین در سال 2013 به وجود آمد که هدف خاصی نداشت و برای سرگرمی شبکه های مجازی تاسیس شده بود. اما به مرور زمان با پامپ های قیمتی شدیدی که داشت در سبد سرمایه گذاری معامله گران بسیاری قرار گرفت. ویتالیک بوترین در این باره گفته است:

« در آغاز پیدایش این رمز ارز، مردم آن را جدی نمی گرفتند. به خاطر دارم با خود فکر می کردم چطور قرار است به مادرم توضیح بدهم که 25,000 دلار در رمز ارز دوج کوین سرمایه گذاری کرده ام! مثلا بگویم تنها چیزی که مرا جذب خود کرد استفاده از لوگوی سگ در این ارز بود؟ اما قطع به یقین می توانم بگویم این یکی از بهترین سرمایه گذاری های عمرم بود.»

 

 

بوترین ادامه داد، البته بیشتر افزایش قیمت دوج کوین به توییت های ایلان ماسک بازمی گردد که باعث رشد دیوانه وار این میم کوین شد. همچنین ویتالیک بوترین عقیده دارد اگر دوج کوین و اتریوم با یکدیگر ادغام شوند و دوج فعالیت خود را در شبکه اتریوم ادامه دهد به نفع آن خواهد بود، وی در این باره نوشت:

« اگر دوج کوین بخواهد به اتریوم متصل شود و مردم بتوانند در هر ثانیه هزاران تراکنش ارسال کنند، اتفاق فوق العاده ای پیش می آید. اگر بخواهند فناوری مانند zkRollup را در آن اعمال کنند و مردم بتوانند هزاران تراکنش را در یک ثانیه روی زنجیره اصلی آن انجام دهند، این نیز خارق العاده خواهد بود.»

جالب است بدانید پس از به انتشار گذاشته شدن این مطلب توسط ویتالیک بوترین، ایلان ماسک آن را تایید کرد و گفت دقیقا همین نظر را دارد.