پس از آنکه ایلان ماسک اقدام به خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین کرد، حجم سپرده های INR  (واحد پول کشور هند) و ارزهای رمز نگاری شده در هند با افزایش تعداد کاربران به شدت سیر صعودی به خود گرفت.
پس از اعلام خبر خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین توسط ایلان ماسک موسس شرکت خودروهای الکتریکی تسلا، بورس های ارزهای رمزنگاری شده هند با سیل عظیم از سپرده های INR و افزایش حجم مبادلات روبرو شدند. این افزایش حجم مبادلات بازار مالی هند در حالی رخ می دهد که لایحه مربوط به ارزهای رمز نگاری شده به زودی در مجلس هند مورد بررسی قرار می گیرد و پیش بینی می شود صنعت ارزهای رمزنگاری هند را به شدت درگیر خود کند. با این وجود میزان سپرده های INR در روز دوشنبه تحت تاثیر خرید ایلان ماسک قرار گرفت و میزان سپرده گذاری به طور چشمگیری افزایش یافت.
Sathvi Vishwanath، مدیر عامل Unocoin، که به عنوان بزرگ ترین صرافی ارزهای رمز نگاری شده در هند شناخته می شود، درباره این افزایش سفارشات و مبادلات مربروط به بازار رمز ارزها گفت: " از زمان اعلام تسلا ،شاهد افزایش سپرده های INR و حجم مبادلات BTC در Unocoin بوده ایم. بازارهای ارز رمزنگاری هند قبلا نسبت به اقدامات این چنینی سریع واکنش نشان نمی داد اما این بار حرکت تسلا را می توان به عنوان یک محرک اصلی در نظر گرفت."
سپرده های INR  در 18 ساعت گذشته بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است که این حجم افزایش قبلا در طول یک هفته روی می داد.

افزایش حجم مبادلات رمز نگاری شده هند


بعد از انتشار اخبار مربوط به خرید بیت کوین توسط تسلا، Nischal Shetty مدیرعامل صرافی  Wazirx، یکی دیگر از صرافی های مبادلات ارزهای رمز نگاری هند، که شاهد روند مشابهی در صرافی خود بوده، اعلام کرد که " حجم سپرده های ما در عرض چند ساعت اولیه بیش از سه برابر افزایش پیدا کرده است که این یک رکورد محسوب می شود."
در این رابطه بسیاری از صرافی های خارج از هند نیز که از جمله آنها می توان به Coinbase، Binance و Kraken اشاره کرد، چنین تجربه ای داشتند به طوری که سخنگوی کراکن به رویترز گفت" افزایش اخیر بسیار بیشتر از پیش بینی های انجام شده بود و این افزایش بیش از 5 برابر بیشتر از میزان اوج قبلی بود."
در خبری دیگر آمده که دولت هند در حال ارائه لایحه ارزهای رمزنگاری شده است که ممکن است فعالیت این ارزها را ممنوع اعلام کند. همچنین دولت در این لایحه قصد دارد یک چارچوب نظارتی برای ایجاد روپیه دیجیتال که توسط بانک مرکزی هند (RBI) در حال توسعه است، ایجاد نماید. در این میان گزارش هایی از پیگیری سریع دولت هند در ارائه این لایحه مخابره شده است. بانک مرکزی هند اعلام کرد که به زودی تصمیم های مهمی در مورد ارزهای دیجیتال گرفته خواهد شد. در همین حال صنعت ارزهای رمزنگاری شده در هند برای ترغیب دولت به منع جلوگیری از فعالیت ارزهای رمز پایه کارزاری را راه اندازی کرده است.
پس از کش و قوسهای فراوان در رابطه با این لایحه، وزارت دارایی در راجا صبا در پارلمان هند فاش کرد که این لایحه نهایی شده و به زودی برای تصویب به مجلس ارسال می شود.