طی هفته گذشته بیت کوین و اتریوم روند صعودی را پیش گرفته بودند و به بالاترین نرخ تاریخ خود داخل بازار خرید و فروش می شدند. در دو سه روز اخیر تمام اخبار دنیا متمرکز بر افزایش قیمت عجیب بیت کوین بود تا امروز که در تاریخ 5 اسفند 2021 قیمت بیت کوین به جایگاه پایین تر و به سطح 49423.28 دلار رسید و دوباره همه را شکه کرد.

 

 

چرا روند صعودی بیت کوین متوقف شد

با این که تمام تحلیل گران بزرگ از سراسر کشور پیشبینی کرده بودند که قیمت بیت کوین به 60.000 دلار می رسد اما بیت کوین روند نزولی را طی کرده و دوباره به جایگاه نسبی قبلی خود بازگشت. برخی از تحلیلگران می گویند دقیقا قبل از سقوط بیت کوین تعداد 2.700 واحد بیت کوین به آدرس ناشناسی منتقل شد و شانس 11 درصد مبادله این رمز ارز را از بین برد، این درست مانند اتفاق 2020 بود که بیت کوین در اوج خود قرار داشت و ناگهان تعداد 2000 واحد از این رمز ارز گرانبها منتقل شد و بیت کوین به 4.000 دلار سقوط کرد، حال دوباره این اتفاق تکرار شده و یکی از دلایل کاهش و اصلاح قیمت بیت کوین به شمار می رود.

 

 

علاوه بر آن قیمت اتریوم نیز کاهش یافته در حالی که اتریوم در هفته گذشته پیشرفت چشمگیری داشت و به قیمت 1888.32 خرید و فروش می شد اما در حال حاضر با قیمت 1455.59 دلار در بازار مبادله می شود، به گفته برخی تحلیلگران خرید اتریوم در این سطح قیمت حرکت هوشمندانه ای است زیرا اتریوم دوباره اوج می گیرد.

 

 

 هنوز مشخص نیست بیت کوین در آینده همچنان روند نزولی را طی خواهد کرد و یا دوباره با افزایش قیمت همه را شکه کند. به گفته تحلیلگران این قیمت جدید تنها اصلاح قیمتی بیش نیست و بازار گاوی دوباره بازار جهان را تحت کنترل خواهد گرفت که باعث افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم می شود. هچنین به گفته برخی تحلیلگران معامله اگر مردم وحشت نکنند و بیت کوین های در دسترسشان را به فروش نگذارند بازار تحت کنترل می ماند و دوباره قیمت روند صعودی را طی می کند.