بیت کوین در اواخر سال 2021 با عملکرد فوق العاده ای که از خود نشان داد باعث جذب سرمایه گذاران نهادی شد و بازار رمز ارز های دیگر مانند اتریوم، پولکادات و آلتکوین های موجود در بازار را به جلو هدایت کرد. با عبور بیت کوین از سطح 33 هزار دلار در 7 ژانویه ارزش بازار رمز ارز برای اولین بار به 1 تریلیون دلار رسید و رکورد تاریخی خود را شکست. حال تکنولوژی ارز دیجیتال برای بار دوم همه را شوکه کرد و ارزش بازار آن از 2 تریلیون دلار فراتر رفت.

در چند ماه اخیر چندین کاتالیزور ها به دو رمز ارز بیت کوین و اتریوم کمک کرده اند تا با صعود شدید قیمتی به بالاترین حد خود برسند. بر اساس گزارش Goingecko افزایش قیمت ناگهانی و زیاد بیت کوین باعث این پیشرفت چشمگیر شد، در حال حاضر بازار ارزهای رمزنگاری شده به طور کلی تقریبا به اندازه اپل (دومین شرکت بزرگ جهان پس از غول نفتی عربستان سعودی) ارزشمند است. همچنین حمایت موسسات پرداخت مالی بزرگ مانند PayPal و Visa از بیت کوین باعث حرکت صعودی بازار خرید و فروش ارز دیجیتال شده است. 

 

 

آیا بازار اتریوم و آلتکوین ها صعودی می ماند؟

در سال 2021 بیت کوین با اصلاحات کوتاه مدت متعددی روبرو شده بود اما اکنون تقریبا یک ماه می شود که در کانال 50،000 دلار ثابت مانده و از این حد پایین تر نرفته است که همین موضوع در ثابت ماندن ETH و بازار آلتکوین در روند صعودی نیز موثر بوده و از اصلاح های شدید قیمتی جلوگیری می کند. در واقع از نوامبر سال 2020 نوسانات قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح رسیده، زیرا قیمت BTC در طی چند روز گذشته بین 55،000 تا 60،000 دلار در حال تحکیم بوده است. 

در همان زمان قیمت اتریوم در مقابل بیت کوین افزایش یافت و به یک رکورد جدید بالاتر از 2،000 دلار دست یافت. معامله گر معروف به نام Rekt Capital عملرد قوی ETH را اینگونه توصیف نمود:

<<بیت کوین دائما تحت تاثیر الگوی ادغام و نوسانات شدید قیمتی است. همین امر باعث شده اتریوم به بالاترین قیمت تاریخ خود دست یابد، ETH در حال هدایت بازار است درحالیکه BTC سعی دارد به بازار برسد. در حال حاضر خبر خوب این است که ناحیه نارنجی رنگ در حال مقاومت در برابر آن است.>>

 

 

طبق تحلیل آنالیزگر ها سرمایه گذاران و صندوق های مالی نسبت به عملکرد short- to medium-term بازار رمز ارز بسیار خوش بین هستند، این شاخص مربوط به روند بازار ارز دیجیتال در 3 تا 10 سال آینده می باشد. تا زمانی که روند صعودی دو ارز ETH / BTC دست نخورده باقی بماند و بیت کوین شاهد فروش عمده ای نباشد چشم انداز کوتاه مدت بازار ارزهای رمزنگاری شده برای آوریل و تابستان بسیار خوش بینانه باقی می ماند.