با گذشت کمتر از چند ساعت از ادعای منبعی ناشناس مبنی بر اینکه هند درصدد است ممنوعیتی همه جانبه بر علیه ارزهای دیجیتال اعمال کند، در اقدامی جک دورسی (Jack Dorsey) مدیر عامل توئیتر به همراه Jay-Z خواننده رپ، تصمیم به راه اندازی یک صندوق توسعه با سرمایه ای در حدود 500 بیت کوین برای توسعه این رمز ارز در کشور هند و آفریقا گرفتند.
جک دورسی مدیر عامل توئیتر و Jay-Z خواننده رپ مشهور، تراستی به ارزش 500 بیت کوین (23.7 میلیون دلار) را به منظور راه اندازی تیم توسعه بیت کوین در کشور هند و آفریقا ایجاد کردند. 
در تاریخ 12 فوریه دورسی خبر از راه اندازی این صندوق داده بود و از سه تن از اعضای هیئت مدیره برای نظارت اولیه بر آن درخواست همکاری کرده بود. در اطلاعیه ویژه ای که از سوی دورسی و خطاب به اعضای هیئت مدیره ارسال شده بود، دورسی تبدیل بیت کوین به ارز اصلی اینترنت را هدف خود از ایجاد این صندوق اعلام کرده است.
لازم به ذکر است که این صندوق در زمره صندوق های محرمانه قرار می گیرد، به این معنی که ذی نفعان اجازه اطلاع از موجودی آن را نداشته و سهمی نیز از سود آن نخواهد داشت.

اختصاص 500 بیت کوین به صندوق توسعه هند و آفریقا توسط جک دورسی


این توئیت مدیر عامل توئیتر پس از گذشت چند ساعت از انتشار خبری مبنی بر اعمال ممنوعیت گسترده برای خرید و فروش ارز دیجیتال و استفاده از این رمز ارزها در کشور هند، منتشر شد.
یک منبع ناشناس در گزارش خود به شبکه بلومبرگ، اعلام کرده بود که احتمالا دومین کشور پر جمعیت جهان یعنی هند به زودی تمام فعالیتهای مربوط به دارایی های دیجیتال را ممنوع اعلام خواهد کرد و کاربران بایستی در فرصت 3 الی 6 ماه دارایی‌شان را نقد کنند. 
جک دورسی در 10 فوریه نیز در اقدامی مشابه، مبلغ 1 میلیون دلار برای کمک به سازمان غیرانتفاعی کوین سنتر (Coin Center) واقع در واشنگتن دی سی اختصاص داده بود. اخیرا شرکت مدیریت دارایی گری اسکیل (Grayscale) نیز به این سازمان کمک 2 میلیون دلاری اهدا کرده بود.
جک دورسی برای اثبات علاقه مندی خود به بیت کوین، اخیرا اقدام به نصب یک فول نود (Full-Node) بیت کوین از مک بوک شخصی اش کرد؛ این به معنی است که او اکنون می تواند در تایید تراکنش های بلاک چین نقش داشته باشد.